• Головна
  • Лікар з Полтавщини проміняв спокійний побут на бліндажі та звуки вибухів
13:25, 22 травня 2015 р.

Лікар з Полтавщини проміняв спокійний побут на бліндажі та звуки вибухів

Вони стоять на самій передовій. Вони вивозять поранених під обстрілами, під час бою і роботи артилерії. Вони шукають наших "двохсотих" на нейтральній смузі. Вони забирають наших бійців, які підірвалися на мінах і розтяжках. Вони ходять разом з розвідкою і саперами, тому що вони хочуть знати: куди, якщо що, їм доведеться виїжджати.

Мова йде про медроту 3-го батальйону 28-ї окремої мехбригади (Одеська область). Про це волонтер групи "Вернись живим" Оксана Окопова пише на сторінці руху в Фейсбук.

"Я жодного разу не чула, щоб вони відмовлялися виїжджати або не могли евакуювати хлопців. Коли я говорю солдатам, що купила Жаку (командир медроти) автомобіль, вони всі вдячно кивають і кажуть, що це найправильніший вибір", - розповідає волонтер.

За її словами, Жак - не просто медик, він хірург-онколог. Він свою респектабельну лікарню в Кременчуці, світлі операційні зали і розмірений побут поміняв на бліндажі, звуки вибухів і постійний страх. "Ми з ним виїжджали за декількома" трьохсотими ", тому що на той момент у медроти взагалі не було транспорту і доводилося використовувати мій броньований Т4. Але ж це неправильно, що медику нема на чому виїхати. Це ж неправильно, коли за пораненими виповзає і постійно глухне "шишарік" або "Урал", - вважає Оксана.

Вона нагадала, що "швидка" - це те, що зможе врятувати сотні життів. А обладнана "швидка" дозволить фахівцям, яких і так мало на передовій, забезпечити максимальну ефективність роботи.

Машину під "швидку" медроті вже купив їх "рідний" волонтер. Тепер завдання обладнати її і перетворити на повноцінний реанімобіль. Для цього потрібні:

- Апарат штучної вентиляції легенів - 17600 грн.

- Дефібрилятор - 28 000 грн.

- Кисневі балони з системою дихання - 1950 грн.

- Монітор пацієнта - 5200 грн.

- Аспіратор електр. - 3400 грн.

- Аспіратор хутро. 2 шт. х 640 грн.

- Мішки Амбу, шини для кінцівок і шиї - 4800 грн.

- Кардіограф - 10350 грн.

- Носилки спинальні - 1575 грн.

- Носилки вакуумні - 6532 грн.

- Сумка медика - 6300 грн.

Ларингоскоп з набором клинків - подарунок діаспори Канади, протиопікові пов'язки - вже закуплені, уточнила волонтер.

Загальна ціна врятованих життів у цьому конкретному випадку - 86 987 грн.

Хочете допомогти? Звертайтеся до волонтерів "Повернись живим".

#Полтавська область #АТО #Кременчук #волонтери
Оголошення
live comments feed...