• Головна
  • Віце-консул Республіки Польща відвідав Кременчуцьку виховну колонію
14:01, 17 травня 2015 р.

Віце-консул Республіки Польща відвідав Кременчуцьку виховну колонію

Ян Здановські завітав до колонії.

Вчора, 16 травня, Кременчуцьку виховну колонію управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області відвідав віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Харкові пан Ян Здановські.

Захід відбувся в рамках відзначення Дня Європи та Року Польщі в Кременчуці за сприянням директора комунального   підприємства «Кременчуцький центр міжнародних зв’язків та економічного розвитку міста «Кременчук Інвест» Кременчуцької міської ради Андрія Мельника та першого віце-президента громадської організації «Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку» Костянтина Брижахи.

Начальник виховної колонії Юрій Величко ознайомив почесних гостей з умовами проживання, навчання підлітків та організацією соціально-корисної зайнятості юнаків в колонії. Гості відвідали гуртожиток для вихованців, Храм Іоанна Хрестителя, їдальню для засуджених, українську світлину та навчальні кабінети загальноосвітньої школи.

За круглим столом для присутніх організували відео - подорож Польщею, згадали про місце розташування великої держави Центрально – Східної Європи та чисельність населення сучасної Польщі. Розглянули, що являють собою герб та прапор Польщі, прослухали давню легенду про заснування державних символів. Поцікавилися і Польською культурою, яка має багату історію. Так музичні твори Фредеріка Шопена набули сьогодні вже світової популярності, ім’я Адама Міцкевича - національного поета, який жив у першій половині XIX століття й активно виступав за незалежність своєї країни, і сьогодні живе в серцях поляків і туристів, які із задоволенням відвідують музей його імені. Також згадали і світового режисера Анжея Вайду та відомих всьому світу літераторів: Болеслава Прусса, Станіслава Лема, Генріка Сенкевича.

 

Не оминули переглянути цікаві факти про Варшаву - столицю Польщі та побратима м. Кременчука - польське місто Бидгощ. Розповіли про історичний шлях становлення двох слов’янських народів – українського і польського.

 

Ян Здановські у своєму виступі відзначив активну життєву позицію вихованців на сьогодні та на майбутнє, побажав юнакам здійснення найзаповітніших мрій. Андрій Мельник зазначив, що приємною несподіванкою стала участь підлітків у вікторині про Польщу цього року. Організаторів вразили роботи вихованців, креативність та оригінальність оформлення, висловлена думка кожного хлопця під час написання рефератів.

В ході бесіди юнаки поцікавились у Яна Здановські про життя, побут та дозвілля польської молоді. Випускники 2014/2015 навчального року запитали про можливість дистанційного навчання у вищих навчальних закладах Польщі.

Вихованці, які приймали активну участь у вікторині про Республіку Польща та вибороли призові місця, отримали від гостей сувеніри та пам’ятні подарунки. До бібліотеки установи віце-консул подарував науково-пізнавальну літературу. В свою чергу хлопці подарували почесному гостю власноручно зроблений сувенір.

Керівництво Кременчуцької виховної колонії виразили щиру вдячність Генеральному консулу Республіки Польща в Харкові Пану Станіславу Лукасіку за чуйність, гуманність та небайдужість до дитячої долі. Виразили сподівання, що крок, зроблений назустріч вихованцям, сприятиме соціальній адаптації підлітків та реалізації молодіжного потенціалу юнаків в майбутньому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кременчук

Коментарі

Оголошення
live comments feed...