• Головна
  • Максим Демченко: «У Полтаві має бути нульова дискримінація по відношенню до хворих на ВІЛ»
16:08, 15 травня 2015 р.

Максим Демченко: «У Полтаві має бути нульова дискримінація по відношенню до хворих на ВІЛ»

Напередодні дня пам’яті людей, які померли від СНІДу БО «Світло надії» зібрала журналістів, щоб через ЗМІ звернутися до полтавців.

За словами Оксани Даниленко, головного лікаря Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, з періоду перших випадків діагностування ВІЛ-інфекцій уже померло більше 40 мільйонів осіб. В Україні щороку від венеричних хвороб гине близько 3500 хворих. У Полтавській області у минулому році було зафіксовано 90 смертей.

«Така статистика є сумною і невтішною, адже в Україні є всі можливості для діагностування та лікування СНІДу. Пройти тест на ВІЛ-інфекцію можна абсолютно безкоштовно, крім того держава забезпечує повноцінне лікування таких хворих сучасними і ефективними ліками», - наголошує пані Оксана. Лікар стверджує, що у Полтавській області на обліку знаходиться 3 тисячі хворих і лише половина з них отримує терапію. Така статистика є небажанням ВІЛ-інфікованих лікуватися.

Крім того, ВІЛ-інфікована жінка має 100% шанси народити здорову дитину за умов лікування. До речі, показники Полтавщини у цьому аспекті одні з кращих в Україні.

Виконавчий директор БО «Світло надії» Максим Демченко наголосив на необхідності толерантного відношення до хворих на ВІЛ-інфекцію та СНІД. «Нуль дискримінації має бути по відношенню до хворих. Кожна людина «не нуль» у справі боротьби з дискримінацією. Бути толерантним до людей, які живуть з ВІЛ – допоможе контролювати епідемію», - говорить Демченко. Також він додав, що за останні два роки у Полтавській області не зафіксовано жодного випадку, коли хворому відмовили у лікуванні через статус ВІЛ-інфікованого. І навів приклад, коли ще в 2005 році дітям відмовляли у відвідуванні дошкільних закладів через захворювання.

Нагадаємо, що 17 травня полтавців запрошують на заходи до дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, які пройдуть під девізом «Я не нуль!»

Максим Демченко: «У Полтаві має бути нульова дискримінація по відношенню до хворих на ВІЛ», фото-1

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #СНІД #БО "Світло надії"

Коментарі

Оголошення
live comments feed...