• Головна
  • Головна скрипка оборони: розповідь про командира спецназу, на якому тримався донецький аеропорт
18:29, 13 травня 2015 р.

Головна скрипка оборони: розповідь про командира спецназу, на якому тримався донецький аеропорт

242 дні оборони донецького аеропорту - це історія окремих особистостей, на яких все трималося. А командир одного з підрозділів 3-го полку спецназу з позивним "Редут", про якого знятий документальний фільм "Аеропорт" - це особистість, яка точно увійшла в історію нашої країни.

Про це координатор групи волонтерів "Вернись живим" Віталій Дейнега пише на сторінці руху у Facebook.

За його словами, "кіборги" були різні і складалися з дуже різношерстих людей. "Багато намагалися відсидіти в більш-менш безпечних приміщеннях терміналу до своєї ротації. Хтось боявся, хтось просто не наважувався взяти ініціативу на себе. Історія донецького аеропорту - це історія про дуже вузьке коло Особистостей, які змогли за собою повести інших. які не завжди маючи на те наказ чи повноваження приймали рішення і діяли. Хтось організовував засідки і давав ***** кожному, хто тікав з неї, чи не відстріляв по противнику своїх 3 ріжка. Хтось кожен день заново мінував підвал. Хтось обладнав вогневі точки для серйозного озброєння, підриваючи для цього стіни та перекриття ", - розповідає волонтер.

"Термінал був роботою. Кожен робив своє. Або ти придумаєш і зробиш, або ніхто. Або ти ризикнеш життям, щоб допомогти іншим. Або сепи будуть бити в лоб. Звичайно в цьому ніхто не буде винуватий, результату це не змінить. Будучи офіцером і командиром підрозділу в 3-му окремому полку спеціального призначення, "Редут" міг робити все чужими руками. Але це був би не він. Він особисто "відганяв" танки з гранатометів, які були не в змозі знищити, тільки "відігнати". Він міг взяти кулемет або автомат і сам побігти на зачистку тієї чи іншої ділянки терміналу ", - описує будні оборони ДАПа Дейнега.

"Саме в'язку 3-го полку, 93-й бригади і ДУК ПС назвали "кіборгами". Назвали після ряду операцій, на які не пішов би жоден солдат ні однієї з армій НАТО. Вся історія ДАП - це історія особистостей", - підкреслює активіст.

"До жовтня головну скрипку в обороні грав "Редут". Там же він був поранений. Зараз з ним все в порядку. У нього теж пройшла 4-а хвиля мобілізації. І скоро нові "кіборги" з 3-го полку спеціального призначення відправляться гуляти "за стрічку" , - розповідає волонтер.

За його словами, "Редут" попросив трохи укомплектувати спецназівців. Для початку потрібні два прилади нічного бачення Armasight N-7 по 1500 дол. кожен. Такі ж пристрої просять бронегрупа 72-ї бригади, 74-ий розвідбат і 28-а бригада.

Хочете допомогти? Звертайтеся до волонтерів "Вернись живим".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АТО #ДАП #кіборг

Коментарі

Оголошення
live comments feed...