00:12, 13 травня 2015 р.

Дозвіл на небезпечні роботи

Кожний український підприємець, що планує відкрити підприємство і надавати послуги з ведення будівництва, вже знає, що для початку робіт необхідно не лише оформити ліцензію на проведення будівельних робіт, а і отримати дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки. За відсутності такого дозволу легально займатись будівельною діяльністю неможливо, адже до списку робіт підвищеної небезпеки входить значна кількість послуг, що надаються будівельними підприємствами. Зокрема, категорія робіт підвищеної небезпеки включає в себе роботу з лакофарбовими покриттями, працю з залученням ручного електроінструменту, механічну обробку деревини, облицювальні роботи з використанням бетону, а також всі види висотних робіт. З повним переліком таких робіт ви можете ознайомитися в офіційних документах, затверджених Кабінетом Міністрів України - Постанова КМУ № 1107 від 26.10.2011 року.

Видачею дозволів  в Україні займається тільки Держгірпромнагляд або його місцеві представництва. Для одержання необхідного дозволу виконавець робіт підвищеної небезпеки має надати до відповідного державного органу заяву про надання дозволу, а також додати до заяви необхідні документи, кількість і перелік яких можуть змінюватися в залежності від бажаного типу дозволу. Держгірпромнагляд видає ліцензію на небезпечні роботи на 5 років, як для щойно утворених будівельних компаній так і для компаній, що вже працюють на ринку і бажають продовжити свою діяльність. Слід зазначити, що у сфері будівництва різноманітні дозволи видаються лише на підставі успішного проходження підприємством експертизи. І якщо великі будівельні компанії здатні самостійно підготувати організацію до проходження експертної перевірки, то невеликі підприємства нерідко звертаються по допомогу у отриманні дозволу до юридичних компаній, що вже займаються цим досить тривалий час, таких як ЮСТІКОН.

Підготовка до проходження експертизи включає в себе розробку внутрішньої документації щодо організації безпеки праці у компанії, а також навчання і перевірка знань працівників, що будуть виконувати роботи підвищеної небезпеки. Причому велику увагу експертизі слід приділяти не тільки компаніям, що розпочинають роботу, але і організаціям, що вже мають досвід робіт підвищеної небезпеки, оскільки за умови порушень техніки безпеки і невиконання належних умов праці будь-які ліцензії і дозвільні документи можуть бути анульовані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...