• Головна
  • У Полтаву завітає Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс
10:35, 12 травня 2015 р.

У Полтаву завітає Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс

13 травня 2015 року в Полтавській області перебуватиме Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан .

Пан Посол зустрінеться з керівництвом області. На зустрічі планується обговорити питання налагодження та розвитку двостороннього співробітництва. Також, під час свого візиту пан Марюс Януконіс зустрінеться з керівництвом міста та ознайомиться з експозицією музею-заповіднику ,,Поле Полтавської битви”.

ДОВІДКОВО:

Зовнішньоторговельний оборот товарів Полтавщини з Литвою за підсумками минулого року становив 23,3 млн. дол. США. За цей період в порівнянні з показниками минулого року, обсяги імпорту литовських товарів до області збільшилися, більш як на 9%, при зменшенні на 68%. обсягів експорту продукції з області. При цьому, експорт становив 6,0 млн. дол. США, а імпорт 17,3млн. дол. США. Питома вага Литви становила близько 1% від загальнообласного обсягу зовнішньоторговельних стосунків з країнами світу.

Зовнішньоторговельний оборот послуг області з Республікою Литва за минулий рік склав більш як 364 тис. дол. США. При цьому, відбулося зростання обсягів експортної торгівлі послугами області до Литви – на 38,6%, при зменшенні імпорту послуг до області – на 22%. При цьому обсяг експорту послуг становив 290,8 тис. дол. США, а обсяг імпорту – 73,6 тис. дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами області з Литвою за становить 217,2 тис. дол. США.

Загальна сума прямих іноземних інвестицій, внесених литовськими інвесторами в підприємства Полтавщини станом на 1 жовтня 2014 року складає 15,9 тис. дол. США.

Щодо співпраці в гуманітарній сфері. Полтавський університет економіки і торгівлі з 2012 року співпрацює з Вільнюським технічним університетом ім. Гедімінаса (Литовська Республіка) в рамках укладеної Угоди про співпрацю. Співробітники і студенти Університету взяли участь у грантовій програмі Співпраця за європейським проектом TEMPUS ECOMMIS Plus «Дворівневі програми навчання з електронної комерції для розвитку інформаційного суспільства в Росії, Україні, Ізраїлі» (виконавець - Вільнюський технічний університет ім. Гедімінаса (Литва, фінансування - ЄС).

У березні 2015 року на базі Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка відкрито Українсько-литовський освітній центр. Угоду про співпрацю підписано між Університетом та Вільнюським колегіумом/Університетом прикладних наук.

Триває співпраця і в сфері охорони здоров’я, зокрема, у грудні 2014 року відбулася зустріч керівництва області з делегацією Міністерств іноземних справ та охорони здоров’я Республіки Литва, в ході якої було обговорено питання щодо можливого проходження реабілітації та лікування військовослужбовців АТО у Литві і реформування системи охорони здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #посол

Коментарі

Оголошення
live comments feed...