• Головна
  • Фіналіст шоу «Україна має талант» Артем Лоїк взяв участь у відеопроекті «#Встол»
11:49, 10 травня 2015 р.

Фіналіст шоу «Україна має талант» Артем Лоїк взяв участь у відеопроекті «#Встол»

Полтавець Артем Лоїк взяв участь у відеопроекті «#Встол», продекламувавши вірш маловідомого сучасному читачу поета, уродженця Вінничини Іона Дегена.

Героєм цього випуску проекту став полтавський репер, учасник шоу «Х-Фактор» та супер-фіналіст шоу «Україна має талант-3», Артем Лоїк. Полтавець продекламував вірш радянського танкіста-аса Іона Дегена.

Іон Деген народився в 1925 році на Вінничині в сім’ї фельдшера та медсестри. Під час війни був командиром танку у другій окремій танковій бригаді, є одним із радянських танкістів-асів: за час участі у бойових діях екіпаж Дегена знищив 12 німецьких танків. Після війни Іон Лазаревич став займатися медициною, отримав наукову ступінь доктора медичних наук. Література не є його основною діяльністю.

Іон Деген (фото ria.ru) (1)

Наразі Іон Лазарович Деген живе в Ізраїлі. 4 червня 2015 року йому виповниться 90 років.

Вірш «Мой товарищ, в смертельной агонии…», який продекламував Артем, довгий час вважався народним та передавався від покоління до покоління усно або шляхом переписування (часто з перекручуванням рядків). Деген визнав своє авторство лише наприкінці 80-х років.

Російський поет Євгеній Євтушенко назвав ці вісім рядків «геніальними, приголомшуючими по жорстокій силі правди».

Довідка: проект «#Встол» – ініціатива полтавської молоді, спрямована на ознайомлення якомога більшої кількості людей з творчістю талановитих авторів, які або не змогли заявити про себе за життя, або були незаслужено забуті після своєї смерті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #репер #вірш

Коментарі

Оголошення
live comments feed...