• Головна
  • У Полтавській прокуратурі обговорили механізми профілактики правопорушень серед дітей
16:29, 9 травня 2015 р.

У Полтавській прокуратурі обговорили механізми профілактики правопорушень серед дітей

8 травня, в обласній прокуратурі під головуванням першого заступника прокурора області Юрія Кравченка відбулася міжвідомча нарада з питань попередження правопорушень серед дітей.

У заході взяли участь представники правоохоронних, контролюючих органів та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, повідомили в прес-службі прокуратури.

Учасники наради висловлювали занепокоєння зростанням підліткової злочинності та кількістю злочинів, вчинених проти дітей. Цьогоріч підлітками уже скоєно понад 70 злочинів, серед них вбивство, зґвалтування, чотири розбійних напади. 
Окрім цього, протягом минулого та поточного років з особливою зухвалістю вчиняли суспільно-небезпечні діяння діти з 11 років. 
Указане свідчить про прорахунки на первинному рівні профілактики правопорушень серед дітей, безпосередньо у навчальних закладах, із батьками і в цілому з «неблагополучними» сім’ями з метою корекції розвитку особистості дитини та знешкодження джерел негативного впливу.

Потребує удосконалення практика організації профілактичних та відновно-виховних заходів щодо дітей, які скоїли злочин, умовно засуджених або які повертаються з місць позбавлення волі. За такими дітьми повинен бути не лише контроль кримінально-виконавчої інспекції, а підтримка та увага з боку відповідних структур місцевих органів виконавчої влади, спрямована на недопущення скоєння дитиною злочину повторно.

Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на місцях недостатньо проводиться робота передусім щодо соціальної реабілітації неповнолітніх, які перебувають у конфлікті із законом, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. На практиці, на жаль, ця робота зводиться до відібрання заяв у підлітків про відмову від соціального супроводу, без надання відповідних роз’яснень та активної ініціативи від соціальних працівників.

Нагальним залишається питання забезпечення навчальних закладів психологами та соціальними педагогами. Адже це ті спеціалісти, які виховують у дітей вміння не падати духом, навчають самостійно знаходити вихід зі складної ситуації. Проте забезпеченість навчальних закладів соціальними педагогами в області становить лише 31%, а практичними психологами – 37%. 

На нараді констатували, що профілактика вчинення дітьми правопорушень – це питання міжвідомчої співпраці. Суть цієї роботи полягає не тільки в проведенні комплексу заходів з неповнолітніми, котрі вже вчинили правопорушення, а й в необхідності створення загальної системи виховання дітей, що має об’єднувати навчально-виховний процес у закладах освіти, розвиток позашкілля та соціальну роботу із сім’ями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Прокуратура #діти #правопорушення

Коментарі

Оголошення
live comments feed...