• Головна
  • 60 тисяч гривень віддали полтавці минулого тижня шахраям
12:32, 9 травня 2015 р.

60 тисяч гривень віддали полтавці минулого тижня шахраям

Про масовий характер афер з кредитними картками повідомляють в управлінні карного розшуку обласної міліції. Лише упродовж семи діб зловмисники ошукали 11 жителів регіону, списавши з їх кредитних карток понад 60 000 гривень.

Начальника карного розшуку УМВС Микола Михайлик, роз’яснюючи стандартний механізм обману, який використовують зловмисники, зауважив, що вони зазвичай залучають до «операції» перевірених пособників, які надають інформацію про конкретних людей і кількість коштів на рахунках.

Зазвичай вони телефонують на мобільний і, представляючись працівниками банку або служби безпеки банку, повідомляють про технічні негаразди або несанкціоновану спробу зняти кошти.

Аби усунути проблему, дозвонювач рекомендує жертві швидко назвати реквізити банківської карти та відповідні коди-підтвердження.

Микола Миколайович навів два останніх приклади сумлінного виконання жертвами інструкцій псевдобанкірів зі значною матеріальною шкодою. На віру слова шахраї взяли 45-річну жительку Оржиці та 43-річну жінку з Великої Багачки. З кредитних рахунків потерпілих було списано більше 10 000 гривень.

Фахівці наголошують, що такої ситуації можна уникнути, якщо дотримуватися правил користування банківськими картками:

• уникати сумнівних та незрозумілих платіжних операцій;

• якщо дозвонювач представляється працівником банку, вимагати його персональні дані та номер телефону, з якого він дзвонить, щоб перевірити отриману інформацію в банківській установі;

• нікому не повідомляти реквізити банківської карти, пін-коди, секретні слова та іншу конфіденційну інформацію. Необхідно пам’ятати, що це заборонено навіть комерційною політикою банків.

У фінансових установ є свій арсенал засобів, аби блокувати незаконні операції з коштами. І для того немає необхідності запитувати персональні дані у клієнта.

Тим, хто опинився у подібній ситуації, рекомендують зосередити увагу на зборі та збереженні цінної інформації. Для цього необхідно:

  • зберегти СМС-переписку та історію дзвінків шахрая. Бажано зробити скріншоти (миттєві фотознімки екрану) або фото переписки;
  • за першої ж нагоди отримати у найближчому відділенні банківської установи роздруківку за рахунком;
  • передати зібрану інформацію в міліцію зручним способом

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавці #шахраї #картки #гроші
Оголошення
live comments feed...