• Головна
  • Як маршрутки й автобуси готуються до зустрічі з пасажирами
15:02, 29 квітня 2015 р.

Як маршрутки й автобуси готуються до зустрічі з пасажирами

Щоранку на дороги міста, району та області виїжджають багато автобусів і маршруток, аби розвезти людей у справах. Для більшості з нас цей транспорт – частина життя, оскільки користуємося ним кожного дня по кілька разів. Тому його безпека має величезне значення для пасажирів.

Як готуються маршрутки й автобуси до зустрічі з пасажирами ми мали змогу побачити на ТОВ «Форт». Це підприємство займається діагностикою та проведенням техогляду автотранспорту, установкою газового обладнання тощо. На території можна відремонтувати авто, помити його, здійснити технічне обслуговування, заправити газом, на спеціальному майданчику перевірити справність гальмівної системи, перекусити в кав’ярні та ще багато чого. Загалом підприємство працює в 16 різних напрямах. Окрім цього, з початку року підприємство стало обслуговувати транспорт для пасажирських перевезень – проводити щозмінні передрейсові медичні огляди водіїв та контроль технічного стану автобусів перед початком роботи.

На передрейсовий техогляд пасажирський транспорт починає прибувати з 5-ї ранку

На передрейсовий техогляд пасажирський транспорт починає прибувати з 5-ї ранку

–​ У нас із перевізниками укладені 20 договорів на проведення передрейсових оглядів. За наші послуги кожен платить десь 210 гривень на місяць. Усі відповідні дозволи та ліцензії на цей вид діяльності, звичайно ж, маємо, – говорить директор Валерій Храбрих.

Директор ТОВ -Форт- Валерій Храбрих

Автобуси, що обслуговуються щоранку, «ночують» на стоянці підприємства. Вона розрахована приблизно на 20 одиниць автотранспорту. Зараз ідуть роботи з розширення автостоянки ще на 10 місць.

–​ Основна маса пасажирських автобусів і маршруток тут «відстоюються», деякі на огляд приїжджають з інших місць. За їхнє місце перебування вночі відповідає хазяїн транспорту, – говорить Валерій Храбрих.

ПЕРШИМИ НА МАРШРУТИ ВИХОДЯТЬ РАЙОННІ АВТОБУСИ

Робота технічних працівників та медиків ТОВ «Форт» розпочинається о 4:30 ранку. Найпершими «прокидаються» ті автобуси та маршрутки, що мають виїжджати на дороги Полтавського району. Автотранспорт, який курсуватиме містом, на огляд прибуває з шостої ранку. Перед виїздом на маршрут транспорт проходить обов’язкову перевірку на оглядовій ямі.

Інженер-механік Сергій Жук щоранку оглядає автобуси та маршрутки перед випуском їх на лінії

Інженер-механік Сергій Жук щоранку оглядає автобуси та маршрутки перед випуском їх на лінії

–​ Щоранку перевіряємо технічний стан гальмівної системи автобуса чи маршрутки, гальмівних шлангів, які найчастіше виходять із ладу через постійне тертя, підвісок, салінблоків, кермового механізму, – розповідає один з інженерів-механіків підприємства Сергій Жук, який займається випуском автомобілів на лінії. – Також оглядаємо колеса, їхнє гумове покриття, габарити автомобіля, стопи-повороти, освітлення тощо. Усе має бути справним. Авто, у яких щось не відповідає технічній справності, на маршрут не випускаємо. Найчастіше виходять із ладу рульові наконечники. Але таке буває рідко, бо водії, як правило, слідкують за своїми автобусами.

Про проходження техогляду авто у дорожньому листі роблять відповідні відмітки.

МЕДПРАЦІВНИК З ПЕРШОГО ПОГЛЯДУ МОЖЕ ВИЗНАЧИТИ ХВОРОБУ ВОДІЯ

Ретельній перевірці перед випуском на маршрут підлягають і водії. Лікар ТОВ «Форт» Лариса Лобач щоранку оглядає водіїв, аби через їхнє погане самопочуття на дорозі не трапилося ДТП:

Лікар ТОВ «Форт» Лариса Лобач щоранку оглядає водіїв

Лікар ТОВ «Форт» Лариса Лобач щоранку оглядає водіїв

–​ Оцінюю перш за все загальний вигляд водія. З першого погляду, щойно людина увійшла, можна визначити психічний стан та деякі хвороби. Приміром, червоний колір обличчя може свідчити про високий тиск, – зауважує Лариса Миколаївна. – Обов’язково вимірюємо усім водіям тиск, перевіряємо алкотестером вміст алкоголю у них у крові. Звичайно ж, водій із високою температурою чи передгрипозним станом не може адекватно кермувати транспортом для пасажирських перевезень.

Про медогляд теж у дорожньому листі роблять обов’язкову відмітку. Після цього водій має право вже виводити свій транспорт на маршрут.

Один зі стендів навчального кабінету

Один зі стендів навчального кабінету

Перевірка одного пасажирського транспорту загалом займає приблизно 15-20 хвилин часу.

«МИ СЛІДКУЄМО ЗА БЕЗПЕКОЮ»

Валерій Олександрович зауважує, що для водіїв пасажирського транспорту відповідні фахівці ТОВ «Форт» щомісяця проводять обов’язкові навчання, передбачені законом. Окрім того, усі працівники підприємства регулярно проходять технічні курси, акредитації. Для цього мають навчальний кабінет.

–​ Тут навчаються лише ваші працівники?

–​ Ні, спеціальність, пов’язану з обслуговуванням автотранспорту, у нас може отримати кожен бажаючий.

Першими на маршрути виходять районні автобуси

–​ На кого у вас вчать?

–​ Приміром, можна вивчитися на крановика, заправщика, газовика, електрозварювальника та отримати багато інших професій.

Діяльність ТОВ «Форт» пов’язана з ризиком, говорить директор. Роботу з обслуговування транспорту дійсно відносять до небезпечних. Тим паче, що більшість подібних комплексів з обслуговування автомобілі розташовані компактно, часто неподалік газових чи бензинових заправок.

–​  Питаннями безпеки нашого підприємства займається колишній начальник обласного управління з охорони праці. Я його особисто запросив до себе на роботу. У нас є свій навчальний комбінат із охорони праці. Тому я знаю всі норми й вимоги щодо належного розташування стоянок. Ми їх дотримуємося. Усі необхідні заходи безпеки та документація у нас відповідають ДСТУ. Цьому приділяємо значну увагу, – наголошує Валерій Олександрович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Перевізники #медогляд
Оголошення
live comments feed...