14:35, 28 квітня 2015 р.
Полтавська волонтерська організація «Баррі» формує нову групу з вивчення практичної медицини
Уже рік на базі Полтавської обласної лікарні імені М. Скліфасовського працює волонтерська організація «Баррі», яка формує групи людей і навчає їх практичній медицині. Володимир Мохначов, засновник даної організації, розповів про деталі діяльності «Баррі».
Як виникла ідея створення «Баррі»?
Враховуючи трагічні обставини в яких опинилася наша країна, розумієш, що тих сил і засобів, які є в наших служб – вкрай недостатньо. Тому ми прийняли рішення до залучення волонтерів, - говорить Володимир Мохначов. – Коли ми придумали ідею з волонтерами, ми зрозуміли, що це має бути організація об’єднана не лише цілями, задачами, але й повинна мати свою емблему.
Чому саме «Баррі»?
Зібравши колег я сказав, що треба щось придумати, потрібно рухатися і нам обов’язково потрібен символ. Спочатку це мав бути дельфін. Але потім виникла ідея собаки, а саме сенбернара. Це надзвичайно віддана порода, охоронці і рятівники. Легендарний пес, який колись в Альпах врятував зі сніжних завалів 40 людей. Пам’ятник їй стоїть в Парижі, а опудало в музеї Баррі в Швейцарії. «Честь і вірність» - девіз, який носять волонтери і бригада швидкої допомоги. Кожен має відповідати цьому девізу, - говорить Володимир Мохначов.
Окрім Володимира Мохначова до розмови долучилась Віта Лоза, волонтер «Баррі»
Віто, як починався ваш шлях у роботі в організації?
Я довго до цього йшла. У мене медичної освіти немає, але багато було ситуацій у житті, коли падали поруч люди, втрачали свідомість і треба було допомагати. Знань не було, - зізнається Віта Лоза. І була не одна ситуація, а декілька. Коли я перший раз почула про курси «Домедичної допомоги», при медицині катастроф, то відразу із задоволенням пішла на курси. Нас навчили надавати першу медичну допомогу, крім надання допомоги вчили як діяти в критичній ситуації. Ось наприклад, недавно їхала на машині, дивлюся з одного боку лежить жінка, а з іншого боку стоїть натовп людей і дивляться на цю жінку. Я підбігла до жінки, у мене була аптечка в машині. За мною потім підбігло ще кілька людей. Я за алгоритмом оглядаю жінку, питаю свідків. Момент вразив: ці 10 осіб до неї не підходили. Люди викликали швидку, але вони навіть не спробували підняти її. Це не тому що вони байдужі - вони просто не знали, що потрібно робити в такій ситуації. Як я вважаю це була критична ситуація, люди викликали швидку. Вона їхала до цієї п'яної жінки, хоча може за цей час їх хтось чекав у більш важкому стані. Я подзвонила в швидку - зробила відбій. Ми підняли цю жінку, запитали телефон рідних. Ситуація типова і їх багато. Тому наша волонтерська робота важлива, нас
вчать професіонали, ми знаємо, що робити, як реагувати на екстрені ситуації.
Що роблять волонтери після проходження курсів?
Всі, хто проходять курси, а потім поглиблено вивчають медицину - працюють в команді. Ми прийняли рішення, що будемо чергувати, виходити на вулицю, щоб можна було надати першу медичну допомогу. В планах у нас супроводжувати масштабні заходи, де масштабне скупчення людей. Я особисто опановую практичну медицину, деякі волонтери з команди теж. Ми працюємо в інституті зв'язку з мобілізованими. Навчаємо мобілізованих, як поводитися під час воєнних дій. З нашої команди їздило 4 людини на курси медицини катастроф у Києві, досить такі серйозні заняття. Взагалі «Баррі» увесь час розвивається, ми плануємо це робити й надалі, не стоїмо на місці – Віта Лоза.
Скільки зараз людей в організації?
На сьогоднішній день навчено кілька сотень волонтерів. Активних в команді в районі 10, але це не важлива інформація, ми всі працюємо на одну справу і одну мету. Зараз те, що ми можемо робити - ми робимо. Ми вчимося і вчимо людей. І це дуже важливо, - зазначає Володимир Мохначов.
Скільки часу займає навчання?
Початковий курс - 5 днів, цього мало, але, після них уже не розгубитеся, будете знати, якщо потрапляєте на місце події, як скоординувати людей і з чого почати допомогу. Але звичайно, наприклад, щоб десь чергувати на заходах, то цього мало. Потрібно більше знань.
Як проходять заняття: після робочого дня чи на вихідні?
Зазвичай заняття розпочинаються о 16 – 17 годині вечора, є змога розпланувати свій день. В основному вони йдуть 5 днів підряд. Усе відбувається на території обласної лікарні, в 3 аудиторії.
Виходить будь-яка людина може прийти до вас і навчитися волонтерській справі?
Так, будь-яка людина може записатися по телефону диспетчерської санавіації. Там записують у групи, потім вони формуються. Працюють зі студентами медакадемії. Я знаю що проводиться окремо і для них курс, - говорить Віта Лоза.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...