• Головна
  • Сергій Каплін звинуватив Яценюка у фінансуванні тероризму та попросив ГПУ розпочати слідство
11:40, 27 квітня 2015 р.

Сергій Каплін звинуватив Яценюка у фінансуванні тероризму та попросив ГПУ розпочати слідство

Народний депутат звернувся до Генеральної прокуратури.

Народний депутат Сергій Каплін звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою негайно розпочати слідство у справі фінансування тероризму першими особами держави. Зокрема, парламентар звинувачує Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина у перерахуванні коштів підприємствам, пов’язаним з терористичними організаціями ДНР та ЛНР. Так, йдеться про закупівлю вугілля з окупованих територій на суму 51 мільйон гривень.

«Ніхто з високопосадовців не робить секрету з того, що вугілля закуповується у ДНР та ЛНР. Наприклад, Демчишин на початку квітня анонсував придбання 500 тисяч тонн антрацитного вугілля з території, підконтрольній ДНР та ЛНР. Також він обмовився, що на сьогодні до України надходять достатні об’єми вугілля з окупованих територій. Також ЗМІ стало відомо, що держпідприємство «Укрінтеренерго» уклало договір з ТОВ «ВАЛЕЯ» щодо закупівлі вугілля ДГ 0-13 на суму понад 51 мільйон гривень. А таке вугілля видобувають лише на непідконтрольних Україні територіях. До речі, «Укрінтеренерго» належить до сфери управління Міненерговугілля», - повідомив Сергій Каплін.

Народний депутат зазначив, що враховуючи всі ці факти є підстава вважати, що закупівля вугілля з окупованих територій координувалася безпосередньо Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком. Бо саме він координує та контролює діяльність членів Кабінету Міністрів України, зокрема міністра енергетики та вугільної промисловості.

«По суті керівництво Уряду займається фінансуванням терористичних організацій через закупку у них вугілля. І є всі підстави вважати, що на отримані гроші від продажу вугілля ДНР і ЛНР закуповує зброю та військову техніку. А за фінансування тероризму у нас передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема, такий злочин карається позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна», - розповів Сергій Каплін.

У зв’язку з цим, нардеп звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою почати досудове розслідування за фактом фінансування тероризму та провести допит Прем’єр - міністра Арсенія Яценюка, міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина та керівництва держпідприємства «Укрінтеренерго».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Каплін
Оголошення
live comments feed...