• Головна
  • Нафтогазові підприємства завдають шкоди екології краю
07:16, 26 жовтня 2009 р.

Нафтогазові підприємства завдають шкоди екології краю

На Полтавщині працює більше 50 нафтогазовидобувних підприємств різних форм власності.

Майже всі вони не мають відповідного пакету дозвільних документів – запевняють спеціалісти державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель в області.

Що необхідно зробити для впорядкування земельних відносин між підприємствами паливно-енергетичного комплексу та органами місцевого самоврядування, обговорювали депутати обласної ради на засіданні Постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин.

З початку року фахівці земельної інспекції перевірили понад 130 об'єктів підприємств газонафтового комплексу: виявлено 66 порушень вимог земельного законодавства, складено 57 протоколів про адміністративні порушення, накладено штрафів на загальну суму майже 14 тисяч гривень.

Найбільше нехтують законом у нафтогазовидобувному управлінні «Полтаванафтогаз». Дуже часто підприємства знімають родючий шар ґрунту без спеціального дозволу. Так, наприклад у Лохвицькому районі на Глинсько-Розбишівському родовищі не проведено рекультивацію порушених земель.

Аби виправити подібні недоліки, органи виконавчої та представницької влади повинні мати вплив на порушників. Та нині у них немає таких повноважень. Для цього необхідно докорінно змінювати всю законодавчу базу на рівні держави – переконані депутати. Ну, а поки що доведеться на регіональному рівні шукати компромісні рішення окремо із кожним із нафтогазовидобувних підприємств

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...