• Головна
  • Полтавцям розповіли, як громада може змінити обличчя міста
08:34, 19 квітня 2015 р.

Полтавцям розповіли, як громада може змінити обличчя міста

17 квітня у конференц-залі готелю «Алея Гранд» пройшла зустріч з київським урбаністом та журналістом Григорієм Мельничуком.

На початку заходу його організатор – полтавець Святослав Батов – розповів аудиторії, що він з однодумцями запрошуватиме до Полтави лекторів з різних тематик і сфер для того, щоб закликати молодь, в першу чергу, більш активно впливати на громадське, культурне і політичне життя міста. Далі чоловік представив спікера.

Григорій Мельничук (https://www.youtube.com/watch?v=xKlpjlE4zT0) є співкоординатором київської Ради по урбаністиці та головою громадської організації «Платформа розвитку міст». Серед глядачів, які прийшли на лекцію, були як молоді архітектори, громадські активісти, депутат райради, так і прості жителі Полтави, яким була цікава тема лекції – «Участь громадськості у розвитку міст: досвід, можливості, механізми».

Аудиторія (фото Святослава Батова)

Аудиторія (фото Святослава Батова)

Мельничук розділив зустріч на дві частини. Спочатку він читав лекцію. Урбаніст розповів про нові підходи до формування розвитку міст та 10 принципів їх сучасного розвитку.

Почавши з історії урбаністичної думки в античності, він поступово прийшов до сьогодення.

Григорій зауважив, що у розвитку міст не можна планувати надовго вперед. Він навів цитату польського соціолога Зиґмунда Баумана: «Нам добре відомо, що навіть найбільш детально розроблені плани мають тенденцію не справджуватися і приносити результати, далекі від очікуваного. І наші щирі прагнення «привести все до ладу» завершуються ще більшим хаосом і безладом».

Урбаністика постійно розвивається, і тому в ній з’являються нові тенденції. Мельничук показав аудиторії 10 нових факторів розвитку міст. До них відноситьсясередовище (все частіше люди перебувають поза роботою і домом – у міському просторі), час (відстань тепер міряється не кілометрами, а часом, необхідним для її подолання), сценарії (як ведуть себе люди на вулиці в певний час, при певній погоді),зручність, щільність, позиціонування, геймплей (впровадження ігрового процесу у простір), привласнення, конкуренція. Останнім десятим фактором Григорій назвав те, що «мешканці формують культуру міста – місто формує культуру мешканців».

Оскільки сама лекція стосувалася участі громадськості у розвитку міст, то спікер розповів про етапи впровадження громадського міського проекту. Це формування проблеми, кількісне дослідження, медіакампанія, глибинне дослідження,створення робочої групи, перші інтервенції, громадське обговорення, розробка проекту, громадський контроль, аналіз за результатами проекту тадоопрацювання. Якщо послідовно йти цими кроками, то активісти можуть впровадити певну зміну в міський простір.

Як приклади Мельничук наводив переходи через залізничну дорогу у Києві, які йому з колегами вдалося впровадити. Григорій також радить при подібних проектах використовувати соцмережі, оскільки це дуже дієвий інструмент для пошуку однодумців та обміну ідеями.

Друга частина зустрічі складалася з питань аудиторії та відповідей на них. Полтавців цікавили думки урбаніста про міста, в яких мерами ставали архітектори (наприклад, Енріке Пеньялоса в столиці Колумбії Боготі), хоча інші заявляли, що там теж не все так добре. Ще дехто обурювався із засилля реклами у нашому місті. Дискусія частково переросла у суперечку серед аудиторії, але все закінчилося мирно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #урбаніст
Оголошення
live comments feed...