Що потрібно знати про Страстну п'ятницю

Страсна п’ятниця вважається найбільш скорботним днем року. Адже саме цього дня Христос терпів страждання, розіп’ятий на хресті. Цього року Страсна п’ятниця припадає на 10 квітня, інформують Патріоти України.

Страсна п’ятниця присвячена спогадам про суд над Ісусом Христом, його розп’яття і хресну смерть на Голгофі, зняттю Його тіла з хреста і поховання. Богослужіння Великої п’ятниці включає триразове прочитання євангельської розповіді про ці події.

Віруючі люди в цей день дотримуються суворого посту, не споживаючи їжі до закінчення обряду винесення Плащаниці, а потім споживаючи лише хліб і воду. Крім іншого, в цей день не прийнято робити ніяких справ по господарству. Їх намагалися закінчити в Чистий четвер і більше не робили прибирань в будинку до самої Пасхи.

Також відзначимо, що у Велику п’ятницю намагалися уникати роботи. Особливо остерігалися встромляти в землю залізні предмети, як, наприклад, граблі та лопати, оскільки вірили, що це накличе біду. Тому рослини, посаджені в цей день, гинуть. Тільки посіяна в Страсну п’ятницю петрушка дасть подвійний урожай. Не варто прати  і вивішувати сохнути в п’ятницю одяг – він за повір’ям ніколи не стане чистим.

У Страсну п’ятницю не слід шити, прати і різати – рубати дрова в цей день або тесати сокирою, вважається гріхом. А також забороняється веселитися, співати і гуляти. У народі вважається, що той, хто порушить цю заборону весь рік буде плакати.

У народній свідомості Страсна п’ятниця пов’язана з низкою прикмет і забобонів. Вважається, наприклад, що спечений у цей день хліб ніколи не запліснявіє і зцілить від усіх хворіб. Моряки вважали хліб, спечений у Велику п’ятницю, талісманом проти корабельних аварій. А гаряча хрестова булочка, спечена в цей день, буде захищати будинок від пожеж до наступної Великої п’ятниці. Зрозуміло, що багато прикмет прийшли з язичництва, а не з християнства, і деякі з них навіть суперечать християнським традиціям. Але вірити в прикмети чи ні – це особистий вибір кожної людини.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов