Начальник Головного територіального управління юстиції Полтавщини розповіла про особливості державної реєстрації речових прав

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина ПАШКО повідомила  про особливості державної реєстрації речових прав, похідних від права власності, на земельні ділянки сільськогосподарського призначення

На сьогодні Міністерство юстиції України активно втілює в життя реформи, в тому числі у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Зокрема, 25 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення».

Зазначеним законом нотаріусів уповноважено здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно у порядку та випадках, встановлених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Зокрема, нотаріусу надано можливість проводити державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності, на земельні ділянки сільськогосподарського призначення незалежно від нотаріального посвідчення договору, на підставі якого виникає таке право.

Також визначено особливості реєстрації права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яке виникло та оформлено в установленому порядку до 01 січня 2013 року.

Відтепер державна реєстрація похідного речового права на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, право власності на яку виникло та оформлено в установленому порядку до 1 січня 2013 року, здійснюється одночасно з державною реєстрацією права власності на таку земельну ділянку.

Так, з метою державної реєстрації похідного від права власності речового права на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, громадянин подає одну заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права).

Звертаю увагу, що у зв’язку з поданням однієї заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права) заявник сплачує лише за послуги з державної реєстрації іншого речового права.

Державна реєстрація права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення у разі подання заяви набувачем похідного речового права на таку земельну ділянку (орендарем чи іншим користувачем) може проводитися без подання документа, на підставі якого виникло право власності.

В такому випадку державний реєстратор відповідно до підпункту 8¹ частини другої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», одержує від територіальних органів Держземагентства інформацію, необхідну для проведення державної реєстрації права власності на відповідну земельну ділянку, шляхом направлення запиту до Державного земельного кадастру за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру прав та використовує отриману інформацію для державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

Що стосується нотаріусів, то з 25 березня 2015 року їм надано доступ до Державного земельного кадастру. Нотаріус під час вчинення нотаріальних дій щодо земельної ділянки (крім посвідчення заповіту) та під час здійснення державної реєстрації речових прав на земельну ділянку здійснює у Державному земельному кадастрі пошук відомостей про зареєстровану земельну ділянку та за його результатами формує витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку, який підписує та посвідчує печаткою нотаріуса.

Додатково інформуємо, що на сьогодні органами державної реєстрації прав області проведена плідна робота з реєстрації прав оренди на землі сільськогосподарського призначення.

За 12 місяців 2013 року органами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Полтавської області зареєстровано 14 849 прав оренди земельних ділянок.

За 12 місяців 2014 року органами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Полтавської області зареєстровано 67 032 права оренди земельних ділянок.

За 3 місяці 2015 року органами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Полтавської області зареєстровано 11 796 прав оренди земельних ділянок.

Як бачимо, з кожним роком результативність роботи органів державної реєстрації прав області збільшується.

Головним територіальним управлінням юстиції у Полтавській області постійно вживаються заходи з метою покращення надання адміністративних послуг для населення.

Реформи, запроваджені Міністерством юстиції України, активно впроваджуються Головним територіальним управлінням юстиції у Полтавській області.

З метою належного ознайомлення населення, громадськості та бізнесу зі змінами в частині державної реєстрації речових прав, похідних від права власності, на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, Головним територіальним управлінням юстиції у Полтавській області організовано проведення 08 квітня 2015 року круглого столу за участю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, представників Держземагентства, нотаріальної спільноти, органів державної реєстрації прав та товаровиробників області.

Полтавщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
36 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У Полтавській області повним ходом триває капітальний ремонт одного з найбільших соромів – траси Н-31 Решетилівка – Царичанка – Дніпро. Водії, яким доводиться їздити з Полтави у Дніпро, добре знають, який стрес доводиться переживати, долаючи десятки кілометрів цією вкритою вирвами «дорогою». У цей час, напевне, кожен другий жалкує, що їде тут не на танку. І ми нарешті дочекалися! Трасу капітально ремонтують, і не просто кладуть черговий шар асфальту, а, як...
Суспільство
Всього за 2017-ий рік суб’єкти туристичної діяльності Полтавської області обслужили 19 тисяч туристів. Із них 17 тисяч 900 (94 відсотки) –  виїжджали за кордон. Ще 900 (5,1%) – віддали перевагу внутрішньому туризму. І лише близько 200 осіб (0,9 відсотка) були іноземними туристами, які вирішили відвідати Полтавщину. Про це повідомляє головне управління статистики у Полтавській області. Нагадаємо, раніше на Полтавщині презентували туристичний маршрут «Від Ск...
Новини компаній
Останнім часом місто Слов'янськ на світовій арені звучав тільки в контексті військових дій на Донбасі. Проросійські найманці захопили місто в квітні 2014 року, з тих пір Слов'янськ був у всіх на слуху. Про нього говорили по телевізору, писали в інтернеті і газетах, говорили в кабінетах чиновників. Після того, як сепаратисти разом з найманцями покинули місто під натиском українських військових, у Слов’янську настав мир. Сьогодні тут по вулицях безтурботно г...
Суспільство
У Полтаві стрімко розповсюджуються практика купувати конфісковане державними виконавцями майно на онлайн-аукціоні OpenMarket ДП «СЕТАМ». Купують все: і нерухомість, і авто, і електроніку, і промислові товари, і товари для дому. За період з січня по вересень полтавці накупували конфіскату на більш ніж 13 мільйонів гривень. Про це розповіла в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар`я Бриндак: –        Державні вик...
Суспільство
У серпні Інститут аналітики та адвокації проводив у Полтаві соціологічне опитування 624 респондентів різних вікових категорій та статі. Зокрема, у полтавців запитали, чи знають вони розмір бюджету міста на 2018 рік. 7,69% відповіли, що їм відомий бюджет міста на поточний рік. Решта повідомили, що не володіють такою інформацією. Серед респондентів зазначались наступні відповіді щодо кошторису Полтави: від 100 до 500 мільйонів гривень – 26,92% від 500 мільй...
Політика
Відбулося заключне засідання Київського райсуду міста Полтави. У ньому розглядалася справа судді Октябрського райсуду Лариси Гольник, яка подала позов проти тодішнього заступника полтавського міського голови Дмитра Трихни. Вона звинувачувала чиновника у намаганні дати їй хабара за закриття справи про корупцію міського голови. Лариса Гольник звернулася до поліції, проте довести причетність Мамая до можливого підкупу судді не вдалося а проти самої Гольник по...
Суспільство
До редакції 0532 звернулися жителі мікрорайонів Сади-1 та Сади-2 і повідомиили, що їм вже кілька місяців не дає життя нестерпний сморід. З вечора задушливий "аромат" наповнює повітря районів, а в особливо безвітряні дні сморід стоїть між будинками непорушно. Як виявили журналісти 0532, джерело каналізаційного смороду - місцевий каскад ставків. У водойми з кількох сторін виходять так звані "лівньовки" - стоки дощової води:       - Ми кожного дня, вранці та...
Політичні новини
Позафракційний народний депутат і екс-глава політради партії «За життя» Євген Мураєв прийняв рішення про вихід з цієї політичної сили після того, як побував на нараді виборчого штабу президента на Банковій. Про це повідомило джерело ЗМІ в мережі інтернет. За словами джерела, Мураєв прибув на Банкову, як зазвичай, ввечері, між 21:00 і 22:00. В цей час там якраз проходила нарада за участю людей з передвиборного штабу президента. «Мураєва запросили на нараду...
Політика
Колишній міський голова Полтави Олександр Мамай 24-го вересня у офісі політичної партії «Совість України» організовує прес-конференцію. Послухати екс-мера приходять кілька десятків полтавських журналістів. Олександр Мамай заявив наступне. Він не визнає рішень скликаної депутатами сімнадцятої сесії міської ради. Вважає, що вона була проведена із порушеннями. Тому звертається до суду. Якщо суд поновить його на роботі, Мамай готовий, що депутати знову внесуть...