• Головна
  • Голова Полтавської обласної ради розповів про АТО, вибори та кадрові призначення
12:01, 5 квітня 2015 р.

Голова Полтавської обласної ради розповів про АТО, вибори та кадрові призначення

Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради в інтерв’ю Громадському Радіо про спірні кадрові призначення; про проблеми втілення адмінреформи і політики децентралізації; про те, кому вигідно гасло «Час єднатися»; про імовірність закінчення війни; про те, чи і далі партія «УДАР» перебуватиме в затінку Блоку Петра Порошенка. Інтерв’ю записав Андрій Куликов.

Андрій Куликов: я знаю, що ви, по факту, на півдня приїхали до Києва, а вже завтра вирушаєте до так званої зони антитерористичної операції побачитися із бійцями, офіцерами, з якими служили на лінії фронту. Що ви їм хочете розказати чи ви більш хочете від них щось почути?

Петро Ворона: більше хочеться від них набратися бойового духу і впевненості в тому, що відбувається навколо, тому що їм поки що мало є що розказати. Ситуація в громадському житті, в мирному житті багатьох сьогодні не влаштовує. І ці проблеми, які стоять перед суспільством: і тарифи і зубожіння, і зменшення довіри до влади, коли люди спостерігають, що почалися нові призначення у адміністрації, у тому числі на Полтавщині, і приходять колишні регіонали, учасники антімайдану або люди, які довгий час провели в бізнесі. Я боюсь, що бізнес вони будуть продовжувати вести в політиці, працюючі вже в органах державного управління. Тому, на жаль, сьогодні мало є що сказати такого, знаєте, позитивного. А от у них набратися духу, обняти побратимів – є дуже велика-велика ностальгія.

Андрій Куликов: ностальгія по бою, по тих жахливих умовах, у яких ви були?

Петро Ворона: ні, ностальгія по справжніх чоловічих стосунках, по довірі, по твердому плечі, по тому, що там тебе мало хто підставить або взагалі ніхто не підставить, а навпаки прикриє тобі спину та допоможе у тяжку хвилину.

Андрій Куликов: якщо ви кажете, там мало хто підставить, то я роблю висновок, що тут у мирній частині України є кому підставляти?

Петро Ворона: в мирній частині України справді є. Іноді це роблять люди, з якими був на Майдані, які приходять до влади, але вони забувають те, що прийшовши до влади, на крові, на жаль, або замовчують реформи або починають свою гру. Те саме я кажу про призначення керівників, які були у ворожому таборі, на жаль, на Антимайдані, які не сприймали наші дії по відстоюванню Європейських цінностей. Сьогодні ці люди запрошуються до влади.

Андрій Куликов: але ж є гасло: «Час єднатися». І саме під ним переміг блок Петра Порошенка на виборах до парламенту. І президент сам прийшов із цим гаслом до влади.

Петро Ворона: на сьогоднішній день у мене складається враження, що єднаються, перш за все, ті, які мали зовсім інші настрої, вони як завжди об’єднані. А ті, хто стояв на Майдані і особливо деякі громадські організації, вони вже активно працюють на представників іншого табору, іноді лобіюють навіть їхні інтереси. І сьогодні об’єднуються, мабуть, олігархи. Тому що мій особистий погляд на ту реформу, яку пропонується провести по реформі місцевого самоврядування, це, мабуть, буде чергова спроба зменшення кількості сільського населення, збільшити кількість вільних земель, в тому числі під населеними пунктами. Навіть об’єднати землі, які входять до того чи іншого землекористування олігарха, влаштувати справжню офіційну юрисдикцію. Це мене сьогодні бентежить, хоча реформа ще фактично не почалася, але пропонується вже до 1 червня щоб обласні ради утвердили примірні плани об’єднань, терміново подавали безпосередні проекти до 15 липня щодо використання коштів з фонду регіонального розвитку, хоча він дуже куций, дуже невеликий.

Андрій Куликов: як на Полтавщині ставляться до того, що відбувається в країні?

Петро Ворона: на Полтавщині, так само, як і у всій країні, те, що відбувається, визиває дуже велике стурбування. Перш за все, це те, що війна дуже затяглась. Люди дуже переживають за своїх синів, друзів, чоловіків, які зараз там. Останніми днями ми зустрічаємо хлопців, яких демобілізують. Там багато полтавчан, їх зустрічають зі сльозами на очах, і маленькі діти по 2 роки приходять батьків зустрічати з мамами. Людей турбує, коли закінчиться війна, і коли в державі почнеться порядок. При владі залишається багато людей, їх називають олігархі, які жирують і просто збагачуються.

Андрій Куликов: ви УДАРівець зі стажем. Зараз партія в громадському уявленні ніби розчиналася у блоці Петра Порошенка. Насправді, партія існую? Вона має плани на майбутнє чи буде йти повність у форматорі президентської політики?

Петро Ворона: Віталій Володимирович заявив, що партія на місцевих виборах буде йти окремо. У Полтавській області у нас багато є фракцій. Останнім часом, на жаль, ми хоча і підтримуємо президента, особливо його рух до Європейського розвитку, але останнім часом ті кадри, призначення яких робиться його представниками, нас спонукає до роздумів, що революцію роблять романтики, а користуються авантюристи. Деякі призначення визивають дуже велике здивування. На Полтавщині в двох районах призначили колишнього керівника Партії регіонів та людину яка теж активну участь приймала у роботі Партії регіонів. Серед керівників Блоку Петра Порошенка – ті люди, які балотувалися по списку Партії регіонів до міськрад, а потім у списках Королевської. У зв’язку з такими діями у мешканців Полтавського краю з’являється недовіра… Люди і я переконаний, щоб система працювала, її треба хоча б на третину оновити.

Андрій Куликов: які у вас, як у голови облради, є важелі для змін? Наскільки реальна ваша влада і які у вас відносини з обласної держадміністрацією, ділові чи відносини залежності чи відносини суперництрва?

Петро Ворона: з обласною держадміністрацією і її головою у нас ділові партнерські стосунки. Єдине, що я не поділяю багато кадрових призначень і не поділяю стилю одноосібного призначення. Якщо був Майдан, то громадськість повинна знати і обговорювати основні кандидатури на ключові посади. Того ж, наприклад, начальника управління освіти, облУКСу (управління капітального будівництва). Обласна рада має певні важелі. Всі департаменти, як і обласні адміністрації, повинні звітувати про виконання повноважень. Ми приймаємо програми різноманітні розвитку тієї чи іншої галузі. Профільні комісії контролюють їхнє виконання. Я думаю, що президент і Верховна Рада вже давно мали б оголосити місцеві вибори до районних або обласних рад. Тому що зараз, коли обласна рада скликається, то кворум дуже невеликий. Останній раз на сесію зі 118-и депутатів з’явилися 77.

Андрій Куликов: ви казали, що люди очікують закінчення війни. Яким має бути це закінчення, на вашу думку? І яке ймовірне закінчення?

Петро Ворона: моя особиста думка – треба запрошувати до України миротворчий контингент, про який каже президент. Тільки міжнародні миротворці можуть зупинити цю навалу і допомогти нам вистояти… Путін або має якісь проблеми зі здоров’ям або вірус російського шовінізму глибоко в’ївся в нього, він вбив собі в голову, що повинен об’єднати всі ті землі, які входили до Радянського Союзу. Мені здається, що людям вже не так важливо, як віна завершиться, аби тільки Путін зупинився і далі не йшов, а хлопці повернулися додому живі і цілі… Полтавська область виконала план мобілізації. Зараз обласна адміністрація прийняла програму територіальної оборони, знов виділили 7 млн. грн. на це. Ми прийняли програму, яка буде сприяти поверненню хлопців додому і їх адаптації до мирного життя. Виділили майже 3 млн., щоб кожен, хто прийде з фронту, міг відпочити в санаторії, пройти безкоштовний медичний огляд і працевлаштуватися. Для цього ми започаткували соціальний супровід. Крім того, треба буде з цих хлопців відібрати тих, які хочуть навчатися у навчальних закладах, щоб допомогти їм пройти тести і допомогти, щоб вони далі навчалися обов’язково.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Петро Ворона #АТО #інтерв'ю
Оголошення
live comments feed...