• Головна
  • Громадська організація розповіла про практику державних закупівель у Полтаві
14:24, 1 квітня 2015 р.

Громадська організація розповіла про практику державних закупівель у Полтаві

Загалом, метою окресленої ініціативи є зменшення та унеможливлення існування проявів «корупції» у сфері державних закупівель шляхом убезпечення проведення процедур закупівель на засадах прозорості та відкритості, зорієнтованих на підвищення та забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Нова редакція Закону України «Про здійснення державних закупівель» маніфестує право і можливість громадян через об’єднання та організації контролювати та аналізувати процес державних закупівель. Якщо раніше на засіданнях комітетів з конкурсних торгів мали право бути присутніми лише журналісти та представники засобів масової інформації, то сьогодні слідкувати за тим, як розкривають конверти з пропозиціями, можуть і учасники громадських об’єднань, причому фіксуючи увесь процес за допомогою технічних засобів — фотоапаратів, камер тощо. Таким чином, ймовірні порушення можуть бути засвідчені і передані відповідним правоохоронним структурам.

Експерти ІАА проаналізували 12 медичних закладів на кількість запланованих, проведених та відмінених закупівель за 2014 рік. Виявилося, що аж 7 лікарень відмінили закупівлі. Серед них установи як міського, так і обласного підпорядкування.

Юрій Ромашко, заступник виконавчого директора ІАА, зауважив:

— Загалом сьогодні складається позитивна тенденція з окресленого питання, оскільки, якщо порівняти 2013, 2014 та 2015 роки, то із 12 досліджених закладів охорони здоров’я про які я сьогодні вже говорив, найбільше порушень вимог закону щодо оприлюднення річних плавнів та змін до них зафіксовано у 2013 році, ще менше у 2014 році, та майже відсутні порушення у 2015 році. Така тенденція не може об’єктивно не радувати, маємо надію, що відтепер вона переросте в закономірність.

Ознайомившись з десятком звітів Полтавських обласних та міських лікарень, експерти IAA встановили, які пріоритети мають медичні заклади. Більше того: аналітики вивели відсоток бюджетних коштів, які ідуть на дуже важливі напрямки витрати лікарень. Зокрема, згідно звітів за результатами здійснених закупівель, а також звітів про укладення договорів, у 2014 році міські лікарні замовили комунальних послуг більш ніж на 17 мільйонів гривень.

— Як бачимо, сьогодні існує ситуація, за якої переважаючим напрямком використання бюджетних коштів за результатами здійснення процедур закупівель для міських закладів охорони здоров’я є комунальні послуги, — вказав Юрій Ромашко, — і лише 15% витрачається на фармацевтичну продукцію, вироби медичного призначення та медичну техніку.

В свою чергу, в обласних закладах охорони здоров’я, ситуація дещо інша. Там переважаючим напрямком використання бюджетних коштів за результатами здійснення процедур закупівель є фармацевтична продукція, вироби медичного призначення та медична техніка (64,99 % від загальної суми закупівель вище названих обласних лікувальних закладів), на комунальні ж послуги тут витрачається 24,10 %.

— Можуть викликати певне здивування показники міських лікувальних закладів,— зазначає Юрій Ромашко. — Проте ми не володіємо внутрішніми процесами кожного індивідуально визначеного міського лікувального закладу, тому буде не зовсім правильним якимось чином коментувати такі показники та стверджувати про їх обґрунтованість чи необґрунтованість.

Зведені показники за 2014 рік

 

Кількісні показники закупівель у ЗОЗ за 2013 рік

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Інститут аналітики та адвокації #моніторинг #закупівля
Оголошення
live comments feed...