• Головна
  • Письменник Олександр Михед: «Полтава вражає відкритістю і щирістю людей» (ВІДЕО)
13:05, 1 квітня 2015 р.

Письменник Олександр Михед: «Полтава вражає відкритістю і щирістю людей» (ВІДЕО)

30 березня у кафе «Muza-bar» відбулася презентація психотрилера Олекандра Михеда «Астра». Ми поговорили з письменником про його тур, літературний «Код да Вінчі» та глобальний саспенс.

 

– Полтава – третє місто у Вашому турі з 11 міст. Було вже щось цікаве у попередніх містах?

О.М.: Безумовно. Було вже два міста ― Київ і Харків. Було два перформанси, два читання акторами театру «Дах» ― Романом Ясиновським, який є, власне, обличчям усього, що пов’язане з «Астрою», головним актором трейлера (https://www.youtube.com/watch?v=ZjhI2bAAiOA). Тобто, був голос «Астри», такий, яким він уявлявся. І був чудовий жіночий перформанс актриси, яку звати Олена Лєснікова, яка дала вже жіночий варіант цього підходу.

У Харкові був дуже цікавий майстер-клас. У більшість міст ми їдемо разом з Олександром Ратієм, який є режисером трейлера для книги, і у Харкові було два майстер-класи: мій ― про креативне письмо ― і Олександра ― він розповідав, як створити сценарій для короткометражного фільму. Спілкування з майбутніми письменниками і режисерами вражає.

– Ви вперше у Полтаві?

О.М.: Так.

– Як Вам взагалі наше місто?

О.М.: Місто вражає ― відкритістю, щирістю людей, загальною такою дуже приязною атмосферою.

Була цікава зустріч у обласній бібліотеці з дітками. Їх вік був від 13 і до 20-21 років, і це було приємно. Я розумію, що це було нібито обов’язково для дітей, і що вони мали це «пережити», але я сподіваюся, що вони не сильно спали під час цієї розмови.

– Що очікуєте від цього туру і 8 міст попереду?

О.М.: Безумовно, це спілкування з читачами і з тими, хто робить культурний продукт, займається культурним менеджментом. Власне, саме налагоджування таких зв’язків ― одна з найважливіших цілей цього туру.

– Ваш роман можна віднести до психотрилеру. Наскільки такий жанр сприймається читачами, адже в нас і без того є чому лякатися?

О.М.: Гарне запитання. Я думаю, що різниця між тим, що відбувається у реальності і тим, що відбувається у вигадці, полягає у тому, що глобальний саспенс книжки закликає читача подумати про якісь важливіші штуки, ніж курс долара чи світова криза. «Астра» говорить про інші речі.

– Видається природнім, що викладач літературної творчості пише книги. Як писалася ця книга?

О.М.: Вона писалася протягом півроку. Вона писалася з використанням літературних технологій, секретів, бо завдання було ― створити цікаву книгу, щоб читач зацікавився і не відклав книгу, поки не дізнається, що ж трапилося. Один з таких прийомів ― це нумерація розділів у зворотному порядку, від 25 до 0. І цей зворотній відлік ― це спроба підкреслити те, що з кожним наступним розділом ти будеш наближатися до істини.

– Якими книгами або некнигами надихалися під час роботи над цим текстом?

О.М.: Безумовно, джерелом натхнення були усі ті тексти, які присутні під час обговорення семінарів «Астрі». Режисер Олександр Ратій називає «Астру» літературним «Кодом да Вінчі», який показує, що все насправді вся культура поєднана, що це система, у якій потрібно розібратися і авторові, і читачеві.

– «Magnum Opus» креативно готувався до Вашої презентації – концептуальні фото. Як Ви це сприйняли?

О.М.: З захватом і вдячністю. На даний момент у мене закінчилися компліменти, тому що вони величезні молодці.

– В одному з інтерв’ю Ви сказали, що для популяризації літератури серед широких верств населення потрібно «створювати якісний продукт, який вражатиме і змістом, і дизайном» (). Як багато письменників послуговуються цим правилом?

О.М.: У мене нема відповіді. Це колеги.

– Ви вважаєте, що українська література не має популярності тільки тому, що автори не роблять якісного продукту?

О.М.: Я думаю, що все набагато складніше. Одним з таких факторів є відсутність якісних каналів для донесення сучасної літератури до читача, якісної літератури. Якщо ми порівняємо ситуацію з сучасною українською музикою, то є певний набір дуже якісних ресурсів, які висвітлюють новини українського музичного дискурсу, і їхня аудиторія постійно зростає. Тому одним із шляхів подолання прірви є створення окремих ресурсів, хоч би й у соцмережах, де поширювалася б сучасна українська культура.

– Побажання для полтавців від Олександра Михеда…

О.М.: Я хотів би сказати щось розумне, але наразі у мене є лише величезна подяка для «Magnum Opus» і для читачів, слухачів, які прийшли сьогодні на презентацію.

Роман Повзик, Катя Кролевська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...