• Головна
  • Засновник аптечної мережі: «Подорожчання не впливає на якість ліків»
16:00, 30 березня 2015 р.

Засновник аптечної мережі: «Подорожчання не впливає на якість ліків»

Тиждень тому, 23 березня 2015 року голова Полтавської ОДА Валерій Головко висловив занепокоєння тим, що лікувальні засоби в аптеках області не здешевіли відповідно зниженню курсу долара. Наразі дослідженням правомірності реалізації медикаментів у області за завищеними цінами займається Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.

Відповідно після підвищення цін у аптеках споживачі очікують, що якість ліків теж зросте.

Проте якість медикаментів не залежить від підвищення цін, говорить засновник мережі аптек «Ваша аптека» Юрій Худяк. Бо вона є стабільно хорошою і покращується із року в рік, що регламентується відповідними державними документами. Та й у кожній фармацевтичній компанії чи аптеці є уповноважена особа, яка перевіряє медикаменти, що надходять, на якість, відповідність накладним документам і сертифікатам тощо.

Юрій Худяк, засновник мережі аптек Ваша аптека

  • У нас 70% ліків, що продаються, іноземного походження. Тому ціни міняються відповідно валюті. Але чи може якість ліків покращуватися, погіршуватися чи фальсифікуватися так, як курс долара: сьогодні він 40 гривень, а завтра – 20? Ні. Західні виробники змінилися? Ні. Усі вони виробляють продукцію згідно своїх регламентів, стандартів. Тому якість ліків залишається стабільною, – зауважує Юрій Олексійович.

Юрій Худяк акцентує увагу на тому, що держава законодавчо регулює націнки на реалізацію ліків. Більше 25 % до закупівельної ціни аптеки не можуть «накрутити». Якщо ж препарат, приміром, коштує 1000 гривень, то, відповідно спеціальній шкалі, націнювати можна не більше 10 %.

  • Ми не переоцінюємо товар в залежності від курсу долара. Змінюємо ціну лише тоді, коли це робить наш постачальник, – наголосив Юрій Худяк.

Про нинішній стан якості медикаментів та механізми їх перевірки ми хотіли дізнатися і в начальника Державної служби з лікарських засобів у Полтавській області Наталії Андрієнко. Перелік запитань їй направили електронною поштою ще на початку минулого тижня. Ми цікавилися:

Наталія Андрієнко (фото – np.pl.ua)

1. Як відбувається перевірка якості медикаментів Державною службою з лікарських засобів у Полтавській області?

2. Чи змінилася якість ліків за останній рік? Як саме – покращилася чи погіршилася?

3. Чи збільшилася кількість випадків фальсифікації медпрепаратів?

4. Чи залежить якість медичних препаратів від ціни? Чи могло останнє подорожчання ліків забезпечити і кращу якість?

5. Чим відрізняються генерики від оригінальних лікувальних засобів? Наскільки безпечно лікуватися генериками?

Через день Наталія Володимирівна відповіла, що працює над відповіддю. Сьогодні ж чиновниця сказала, що не буде відповідати на наші запитання. Основною причиною, поміж інших, назвала те, що Держлікслужба уже 8 місяців не працює за основним напрямком. Адже перевірка якості лікарських засобів у місцях їхньої реалізації обмежена Законом України.

  • Уряд наклав мораторій на всі контролюючі органи. Тому зараз ми не проводимо перевірок, – відповіла Наталія Андрієнко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #медикаменти #аптека #ліки
Оголошення
live comments feed...