• Головна
  • Полтавських лікарів навчали тактичної медицини
14:15, 27 березня 2015 р.

Полтавських лікарів навчали тактичної медицини

Учора на базі КУ «Полтавський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф» вперше у Полтаві провели тренінг по тактичній медицині». Для проведення занять запросили київського інструктора з тактичної медицини – Миколу Андрієвського.

Тактична медицина – це спеціальний підрозділ медицини, що включає в себе дії по наданню домедичної допомоги військовослужбовцям під час бойових дій.

Запезпечення вільного дихання

Запезпечення вільного дихання

Микола Андрієвский, волонтер, інструктор з тактичної медицини. Засновник групи «Дай бійцю шанс вижити». Пройшов сертифіковані курси тренінгового центру REAGO, що спеціалізується на проведенні курсів і полігонних тренінгів з надання першої долікарської допомоги і взаємодії в надзвичайних ситуаціях. Говорить, що тактична медицина відрізняється від цивільної медичної допомоги, тут є ряд своїх особливостей.

У першу чергу ми навчаємо надавати правильно медичну допомогу у разі кровотеч, западання язику чи пневмотораксу ( може виникнути при вогнепальному поранені у грудну клітину), – говорить Микола. – Це основні причини смерті на полі бою. Вчасно накладений джгут врятував не одне життя, але, на жаль, не кожен боєць вміє це робити.

Практична частина тренінгу

Практична частина тренінгу

У Полтаві Микола провів тренінг для медичних працівників КУ «Полтавський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф» та представників волонтерського об’єднання «Баррі».

Ми запросили Миколу Андрієвського провести подібні курси, бо розуміємо, що надання домедичної допомоги у мирний час та у час коли йдуть бойові дії відрізняється, – говорить Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації. – Наших лікарів та автомобілів екстреної допомоги достатньо для надання своєчасної допомоги постраждалим у мирний час, але коли мова йде про надання допомоги одразу великій кількості постраждалих, то нам необхідні додаткові ресурси. Тому ми і вирішили проводити курси підготовки інструкторів-викладачів і запросили для цього людину, яка розуміється на цьому. У нашому місці проводяться подібні тренінги, але не завжди, на них тренери повністю розуміються на тактичній медицині.

Тренінг складався з двох частин: теоретичної та практичного відпрацювання навичок у польових умовах з імітацією вибухів, обстрілів.

– Просто розповісти про те, як правильно, наприклад, накладати джгут чи переміщувати пораненого, можна, але це навряд чи дасть потрібний результат, – розповідає Микола. – Боєць може і запам’ятає, що необхідно робити, але реалізувати це не зможе. Я бачився з солдатами, які говорили мені, що  втратили на полі бою свого товариша, бо банально не змогли вчасно надати йому допомогу, хоч теоретично і знали як це зробити. Також, часто після тренінгів до мене підходять хлопці та говорять, що їх побратима можна було врятувати, але поряд не було людини яка б змогла допомогти.

Після проходження тренінгу з тактичної медицини, лікарі та волонтери будуть проводити аналогічну підготовку не тільки своїх колег, але й немедичних працівників, рятувальників, працівників силових структур, волонтерів «Баррі» на  території своїх медичних округів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #лікарі #тактична медицина

Коментарі

Оголошення
live comments feed...