• Головна
  • Віктор Лисак: «Тенденція до здешевлення ліків уже простежується»
15:00, 25 березня 2015 р.

Віктор Лисак: «Тенденція до здешевлення ліків уже простежується»

Хворіти останнім часом стало надто дорогим «задоволенням». Утім, можна сподіватися, що незабаром похід до аптеки стане не таким спустошливим для наших гаманців.

23 березня 2015 року голова Полтавської ОДА Валерій Головко висловив занепокоєння тим, що лікувальні засоби в аптеках області не здешевіли відповідно зниженню курсу долара. Тому губернатор звернувся до Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України з проханням дослідити правомірність реалізації медикаментів у області за завищеними цінами.

І вже зараз проводиться дослідження реалізації ліків у аптеках, що розташовуються в медичних закладах, повідомив голова Полтавського ТВ АМКУ Володимир Оніщенко.

– Очевидно, що медичні препарати, закуплені аптеками в період зростання курсу долара, матимуть відповідно вищу ціну. Наша задача – виявити, чи відбувалися порушення в ціноутворенні на залишки медпрепаратів. Тобто чи не підняли аптеки ціни на ті медикаменти, що були у наявності ще до моменту підняття курсу, –зазначає Володимир Михайлович. – Існує певна проблематика у цьому напрямку. Деякі лікувальні заклади, на території яких розташовано чимало аптечних пунктів, ми не можемо вивести в локальну монополію. Але ознаки порушень у низці аптек помічені, тому справи щодо зловживань монопольним становищем будуть. Про це вже точніше можна буде говорити по закінченню дослідження нашим територіальним відділеннямАнтимонопольного комітету.

Володимир Оніщенко (фото – poltava.to)

Але простих полтавців цікавить єдине запитання – коли ж знизяться ціни на ліки. З цього приводу начальник управління охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак висловлює сподівання:

Віктор Лисак (фото – np.pl.ua)

Віктор Лисак (фото – np.pl.ua)

- Як саме формуються ціни на медикаменти я вам не скажу – це справа фірм-виробників. Але фармацевти говорять, що процес на зниження цін в залежності від падіння курсу долара уже пішов. Звичайно, це буде не одночасно і не скрізь. Адже, приміром, фірми, що співпрацюють із державними аптеками, відповідно до законодавства декларують економічно обґрунтовані ціни на медикаменти. Для того, щоб їх змінити, необхідно буде зробити перереєстрацію цін. І все ж тенденція до здешевлення ліків уже простежується.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #медикаменти #ціни

Коментарі

Оголошення
live comments feed...