17:30, 23 березня 2015 р.
Ректор Київської семінарії: «Ми тут, у Полтаві, пережили ще один Єрусалим»
Отець Петро Жук став священиком зовсім нещодавно ― лише 2008 року, а вже у 2010 його призначили ректором новоствореної духовної семінарії УГКЦ у Києві. Живе і навчається у ній зовсім небагато семінаристів ― лише 50, по 5 на кожному курсі. Отець Петро каже, що усі вони ― як одна родина.
Мета, з якою київський священик приїхав до Полтави ― це реколекції (триденні духовні вишкільні зібрання) для полтавських греко-католиків. Як педагог і духовна особа отець Петро зміг поєднати у своїх семінарах і суто навчальний, і релігійний аспекти: усього було три дні занять, і кожного дня слухачі отримували домашнє завдання і теми для роздумів.
На Літургії
У перший день о. Петро Жук разом з полтавськими священиками о. Юрієм та о. Максимом Кролевським служили Хресну дорогу у капличці УМВС.
― Ми тут, у Полтаві, пережили ще один Єрусалим, ― так сказав о. Петро, адже суть Хресної дороги полягає у тому, що вірні у молитві проходять весь шлях Христа на гору Голгофу. Разом зі священиком з Києва приїхали також троє його семінаристів.
Отець Петро дуже переймається вихованням молоді. Він делегований від УГКЦ у Міністерство освіти, і разом з представниками інших українських конфесій має на меті реформувати богословську освіту в Україні, надати їй одного зразка. Уже є перші успіхи на цьому шляху. Наприклад, заслугою о. Петра Жука є те, що усі семінарії УГКЦ мають одну навчальну програму з припуском на місцеві відмінності. Крім того, усі київські семінаристи у обов’язковому порядку відвідують лікарні, в’язниці, військові частини та сиротинці як майбутні капелани. Це робиться для того, щоб майбутні священики знайшли своє покликання допомагати тим, хто цього потребує.
Хресна дорога у капличці МВС
― Якщо брат знаходить себе у військовому капеланстві, але його серце не лежить до тюремного капеланства, то йому варто працювати з військовими, ― вважає о. Петро. ― Це вирішить і кадрове питання, тому що зараз у нас є багато покликань, багато юнаків хочуть стати священиками, але не знаходять собі місця.
Крім того, о. Петро вважає, що варто зменшити тривалість навчання священиків до 6 років, тому що наразі таке довге перебування у семінарії, по-суті, не обґрунтоване нічим.
Священик наголосив, що після подій на Майдані юнаки ще більше хочуть стати священиками для українців. Сьогодні у капличці, біля якої рік тому помирали люди, служать усі конфесії (у тому числі і семінаристи), крім Московського Патріархату. Це означає, що у релігійному житті українців нарешті встановлюється мир.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...