• Головна
  • Полтавські журналісти відвідали СІЗО
12:25, 19 березня 2015 р.

Полтавські журналісти відвідали СІЗО

18 березня 2015 року до Полтавського слідчого ізолятора управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області, у рамках прес-туру, завітали представники засобів масової інформації.

Під керівництвом начальника Полтавського СІЗО Василя Коваленка кореспонденти місцевого телебачення, інтернет-видань та газет здійснили обхід територією установи, ознайомившись з умовами утримання  ув’язнених та засуджених.

Найбільш актуальні питання, які здебільшого задають журналісти, стосуються організації харчування осіб, що утримуються в установі, тому екскурсія гостей розпочалась з кухні, де  відбувається приготування страв відповідно до щоденного меню.

На території режимного корпусу запрошені відвідали сектор максимального рівня безпеки, де утримуються засуджені до довічного позбавлення волі, пост для  неповнолітніх та пост, де утримуються жінки.

-         Всього, станом на сьогоднішній день, в установі перебуває  394 особи, з них: 32 жінки, 9 осіб, засуджених до довічного позбавлення волі та 6 неповнолітніх,- розповідає очільник СІЗО Василь Коваленко.- Для неповнолітніх у нас організовано загальноосвітнє навчання, яке проводять  вчителі першої вечірньої школи. Також неповнолітні залучаються до здорового способу життя-для них влаштовують спортивні змагання, шашко-шахові турніри та турніри з настільного тенісу. А засуджені, що бажають працювати, беруть участь у господарському обслуговуванні установи, працюючи кухарями, пекарями, прибиральниками і таке інше.

Всіх гостей приємно вразили умови, створені для даних категорій осіб. 

Сучасні ремонти, порядок та чистота приміщень змінили уявлення кореспондентів про сіру буремність заґратованої будівлі.

На посту для неповнолітніх, представники ЗМІ оглянули кімнату психо-емоційного розвантаження та поспілкувались з провідним психологом установи Владиславом Гагіним, з уст якого дізнались про проведення обов’язкових ознайомчих та інших систематичних занять з неповнолітніми особами.

У ході огляду приміщення для господарчої обслуги, гості поспілкувались з одним із засуджених, що працює в установі комірником.

-         За час, що знаходжусь в цій установі, я багато чого переосмислив і зрозумів. Минулих днів не повернути, того, що зробив уже не виправити, але на даний час, спокутую свою вину роботою, в якій швидше плине час і є надія на умовно-дострокове звільнення, - розповідає журналістам засуджений Дмитро. – Я працюю комірником, завдяки чому стараюсь заробляти для себе заохочення, щоб швидше потрапити додому, адже там на мене чекає сім’я.

На посту для господарчої обслуги кореспонденти відвідали молитовну кімнату, побачили новинку установи-робоче місце для доступу засуджених до мережі Інтернет.

На завершення прес-туру місцева преса поспілкувалась з начальником установи, задавши ряд запитань та висловивши слова вдячності на адресу керівництва СІЗО та управління ДПтС в області за організацію та проведення цікавого інформаційного заходу.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Преса #ізолятор #Полтава #екскурсія

Коментарі

Оголошення
live comments feed...