• Головна
  • На Полтавщині зростає кількість жертв "тихого полювання"
15:25, 20 жовтня 2009 р.

На Полтавщині зростає кількість жертв "тихого полювання"

В області триває сезон масового збирання грибів, який приносить не лише задоволення від збирання та споживання лісових делікатесів, але й численні отруєння. Так, на Полтавщині дикорослими грибами отруїлося вже 39 чоловік, у тому числі 6 дітей. Троє людей від отруєнь померло. Жертвами грибної отрути стали 33-річна мешканка с. Радянське Кобеляцького району, 52-річна жінка з Миргорода, 48-річний мешканець Полтави. У більшості випадків, отруєння грибами трапляється з людьми випадково, оскільки до останнього потерпілі впевнені, що вживають їстівні гриби.

Збирати гриби треба вміти, адже основною причиною грибних отруєнь є невміння розпізнавати їстівні та отруйні гриби. Найчастіше люди труяться отруйними пластинчастими грибами, що приймають за їстівні. Загальновідома підступна бліда поганка: вона може маскуватися і під сироїжку, і під печерицю. Причому отруїтися можна і грибним пилком, що містить спори блідої поганки. Недаремно цей гриб називають «королевою отрут».

На жаль, люди не звертають увагу на поради медиків не їсти гриби дітям, вагітним жінкам, людям похилого віку та особам, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту. Тому, мабуть, і маємо стільки постраждалих від отруєнь людей.

Щоб не отруїтися - не вживайте дикорослих грибів! Краще купуйте гриби, вирощені у теплицях. Але якщо ви все ж таки вирішили піти до лісу за грибами, дотримуйтесь наступних правил: збирайте тільки такі гриби, про які вам добре відомо, що вони їстівні. Остерігайтеся пластинчатих грибів. Не збирайте грибів старих, в'ялих, червивих, а також тих, що ростуть поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях. Адже відомо, що гриб – своєрідна губка, яка вбирає токсини, солі тяжких металів, пестициди, тому навіть білий гриб, зібраний поблизу смітника або дороги, може бути небезпечний. Гриби обробляйте в день збору і варіть їх у кількох водах.

Пам'ятайте! Дітям до 10 років вживати гриби категорично заборонено, адже в дитячому організмі травна система тільки формується.

При перших ознаках отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) обов'язково викликайте “Швидку медичну допомогу”. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими. Для відновлення водно-сольового балансу слід випити міцний чай або злегка підсолену воду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...