• Головна
  • Полтавський нардеп закликав Яценюка відкликати «диктаторський» закон
14:44, 2 березня 2015 р.

Полтавський нардеп закликав Яценюка відкликати «диктаторський» закон

Народний депутат Сергій Каплін звернувся до Прем’єра Арсенія Яценюка з вимогою вжити невідкладних заходів для відкликання «диктаторського» законопроекту нардепа від «Народного фронту» Костянтина Матейченка.

За словами нардепа з Полтавщини, цей законопроект є антиконституційним, оскільки порушує право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. У разі ухвалення цього законопроекту, будь-яка критика на адресу влади, незалежно від того, чи обґрунтована вона, може спричинити притягнення до кримінальної відповідальності.

«Я направив депутатське звернення до першого заступника голови фракції «Народний фронт» Андрія Тетерука та Прем’єра Арсенія Яценюка. Вимагаю у них терміново вжити всіх заходів, аби відкликати антиконституційний законопроект Костянтина Матейченка, який вносить зміни до Кримінального кодексу. У разі прийняття цього документу, будь-яка критика органів державної влади, місцевого самоврядування, незалежно від того, обґрунтована вона чи ні - може спричинити притягнення до кримінальної відповідальності», - говорить Сергій Каплін.

Нардеп заявив, що законопроект Матейченка порушує норми статті 34 Конституції України, яка гарантує право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

«Уряд протягом року не спромігся на проведення реформ, тому не бачить нічого кращого, аніж закрити рот тим, хто його критикує. Для цього використовуються депутати підконтрольної фракції. Але ні до чого хорошого такі ініціативи не приведуть. Напевно, у «Народного фронту» дуже коротка пам’ять і вони забули до чого призвело ухвалення «диктаторських» законів 16 січня», - зазначив Сергій Каплін.

Нагадаємо, народний депутат від фракції «Народний фронт» Костянтин Матейченко зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2225 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту та збереження авторитету держави)». Цей документ передбачає відповідальність за критику влади у вигляді виправних робіт на строк до 2 років, арешту – до 2 місяців, або позбавлення волі – до 3 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#політика #Полтава #Каплін

Коментарі

Оголошення
live comments feed...