• Головна
  • Народний депутат з Полтави Сергій Каплін: Ситуація з гривнею – це наш «економічний Іловайськ»
12:41, 25 лютого 2015 р.

Народний депутат з Полтави Сергій Каплін: Ситуація з гривнею – це наш «економічний Іловайськ»

Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва має бути відсторонена від виконання своїх обов’язків. Про це сьогодні заявив народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Каплін. Він назвав нинішню ситуацію з курсом гривні «економічним Іловайськом», в якому винні Володимир Путін та Валерія Гонтарєва.

«Більшість українців потрапила в економічний «котел». І винні у цьому - Путін і Гонтарєва. Перший привів до кризи платіжного балансу. Енергоресурсів у нас немає, тож за них ми маємо платити в доларах. Валютної виручки - теж немає, її «фабрикою» був Донбас. Внутрішні активи - йдуть на потреби армії, ми не розвиваємо внутрішній ринок, а живемо за рахунок імпорту. Гонтарєва ж провела непристойне за масштабами рефінансування бозна-яких банків, рятувала мільярдерів. Дозволила виводити валюту за кордон через фіктивні імпортні контракти. Відпустила гривню у вільне плавання в умовах війни. І останнє - вона народила монстра у вигляді чорного ринку, щоденний оборот якого - сягає 2 мільярдів гривень», - заявив Сергій Каплін.

Народний депутат пропонує якнайшвидше створити тимчасову слідчу комісію у Верховній Раді, яка б зайнялася розслідуванням причин гіперінфляції. Окрім цього повинна запрацювати міжвідомча комісія, яка би перевіряла імпортні контракти, аби запобігти процесу виведення капіталу. Уряд, за словами нардепа, має зайнятися збільшенням обсягів експорту, аби наростити валютну виручку.

Тим часом, за словами Сергія Капліна, Валерію Гонтарєву мають відсторонити від виконання обов’язків голову НБУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Каплін #Полтава #НБУ #гривня
Оголошення
live comments feed...