• Головна
  • У Жуках вшанували пам’ять Самійла Величка
18:34, 14 лютого 2015 р.

У Жуках вшанували пам’ять Самійла Величка

345 річницю з дня народження Самійла  Величка – козацького літописця, традиційно у селі відзначають усією громадою. Він відомий як автор літопису, де описано події 1648—1700 років.

Самійло Величко народився 1670-го року на Полтавщині у козацькій сім’ї. Освіту здобув у Києво-Могилянській колегії. Служив канцеляристом у генерального писаря, потім генерального судді Кочубея під час гетьманування Івана Мазепи.У 1708 році після страти Кочубея Величко зазнав переслідувань. Після Полтавської битви він жив у маєтку Кочубеїв у Диканьці, а згодом у селі Жуки під Полтавою.

Пам’ятний знак на цьому  місці побудований ще 20 років тому. Історики вважають що у цьому селі знаходиться могила літописця, хоча точно місця поховання не називають. Організатори заходу  говорять нині , як ніколи, ми повинні пам’ятати уроки  своєї історії, які нам переповідав Самійло Величко.

Віталій Зайцев, голова орг. комітету по вшануванню пам’яті полеглих козаків на полі Полтавської битви:

"Наша держава всі віки боролася проти навали московітів, а вони знову вбивають наших дітей. І щоб не повторювалися помилок, треба пам’ятати уроки предків.  Ще за часів Богдана Хмельницького наші східні сусіди не дотримувались жодних угод і зараз вони, напевне, не дотримаються їх".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Жуки,Полтавський район #Самійло Величко
Оголошення
live comments feed...