Керівник УМВС спростовує інформацію про безпідставний розпуск громадської ради

Керівник обласної міліції заперечує звинувачення полтавського адвоката.

"У лютому цього року на сайті «0532» було розміщено декілька статей, автором яких є колишній секретар громадської ради при УМВС України в Полтавській області Валентин Олексійович Волошин.

05 лютого опублікований матеріал під назвою «Чи бути Балоню генералом», а 7 лютого – «Керівник Полтавської обласної міліції перевищив свої повноваження?».

Вказані статті об’єднані спільною тематикою і стосуються припинення діяльності громадської ради при УМВС України в Полтавській області. На думку автора матеріалів, таке припинення нібито є незаконним. Волошин зазначає, що у такий спосіб очільником обласного управління міліції нібито було здійснено розправу над громадськими активістами.

При цьому свою суб'єктивну думку Волошин В.О. висловлює в брутальній та непристойній формі, що може принижувати гідність, честь чи ділову репутацію.

Виникає питання: чому пан Волошин В.О. спочатку розповідає про повагу до прав та свобод громадян, необхідність підвищення правової культури, а потім одним розчерком пера перекреслює усе сказане. На мій погляд, така поведінка не робить честі громадському активісту, який стверджує про свої високі досягнення як правозахисника.

Що стосується звинувачень Волошина В.О., то вони є помилковими та надуманими, зробивши їх, останній навіть не розібрався належним чином у ситуації, що виникла. Тому змушений надати власні коментарі з цього приводу.

Слід зазначити, що Громадська рада при Управлінні МВС України в Полтавській області була створена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» і здійснювала свою діяльність починаючи з червня 2012 року як консультативно-дорадчий орган.

Згідно з Положенням про громадську раду при УМВС України в Полтавській області до основних її завдань належали:

здійснення громадського контролю за діяльністю Управління у сферах захисту від протиправних посягань життя, здоров’я, прав і свобод громадян, підприємців, власності, природного середовища, інтересів суспільства, безпеки дорожнього руху тощо;

сприяння підвищенню правової культури працівників органів внутрішніх справ, утвердження розуміння ними необхідності дотримання прав людини і громадянина;

обговорення з керівництвом Управління проблем забезпечення прав людини, складних поточних проблем політики, економіки, соціології, інших питань, що стосуються діяльності МВС України.

Однак, на сьогоднішній день говорити про високі успіхи у виконанні вищеперелічених завдань Громадською радою, на жаль, не представляється можливим.

Так, у своїй статті «Чи бути Балоню генералом» Валентин Волошин стверджує про успішний захист прав громадян, проте не наводить жодного конкретного прикладу успішного виконання покладених на Громадську раду обов’язків, окрім виграного процесу у Європейському суді з прав людини.

До речі, «виграш» вказаної справи є особистим досягненням Волошина В.В. і жодним чином не стосується безпосередньо діяльності Громадської ради.

При цьому 26 листопада 2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 688 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996», яку доповнено пунктом 7 такого змісту:

“7. Припинити повноваження громадських рад при міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських, районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністраціях, утворених до 22 лютого 2014 року.

Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у мм. Києві та Севастополі державним адміністраціям вжити заходів до формування нового складу громадських рад відповідно до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого цією постановою”.

Як зазначено у вступній частині постанови, її було прийнято з метою ефективної реалізації положень Закону України “Про очищення влади”, забезпечення відкритості, прозорості та публічності у діяльності органів виконавчої влади, здійснення громадського контролю за їх діяльністю, оновлення громадських рад, утворених при органах виконавчої влади до 22 лютого 2014 року.

Оскільки УМВС є органом, який реалізовує функції і повноваження МВС України на території області, з метою реалізації вимог зазначеної постанови Управлінням 16.12.2014 було видано наказ № 941, яким фактично припинено діяльність існуючого складу Громадської ради при УМВС.

Зазначене стало підставою створення ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при УМВС України в Полтавській області, протокол засідання якої надіслано до Управління для відповідного реагування.

Однак, вивченням протоколу було встановлено, що ініціативна група, яка хоче увійти до «оновленого» складу Громадської ради, це фактично ті ж самі особи, які вже були членами ради упродовж більше двох років, у тому числі Валентин Волошин. То про яке оновлення і очищення у даному випадку може іти мова?

Ураховуючи викладене, а також те, що постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 688 завдання щодо формування нового складу громадських рад ставилося безпосередньо центральним органам виконавчої влади, Управління змушене було вжити заходів щодо уточнення порядку виконання даної постанови на місцях.

З метою недопущення перевищення повноважень, визначених постановою Кабінету Міністрів України, Управління звернулося безпосередньо до МВС України з листом про надання роз’яснення щодо наявності чи відсутності правових підстав та порядку створення Громадської ради при УМВС України в Полтавській області.

Ураховуючи викладене, питання про діяльність Громадської ради при УМВС України в Полтавській області буде вирішено після надходження відповідних роз’яснень від Міністерства внутрішніх справ України.

Наостанок хотілося б зазначити, що ми завжди вдячні представникам ЗМІ Полтавщини за об’єктивне висвітлення діяльності органів внутрішніх справ. Зараз дуже важливо підвищити рівень довіри людей до міліції, підняти імідж роботи правоохоронця, а тому кожна публікація, що містить негатив про ОВС, нами ретельно перевіряється задля встановлення істини. Якщо міліціонер винен в конкретному випадку – він має нести покарання та відповідати за Законом.

Однак, не завжди поширена інформація відповідає дійсності. Іноді окремі публікації необґрунтовано перекреслюють всі позитивні напрацювання, багаторічний досвід роботи правоохоронців. У таких випадках автор повинен пам’ятати, що реалізація права на інформацію не повинна порушувати права, свободи і законні інтереси інших осіб, у тому числі органів внутрішніх справ та їх працівників. Лише так ми маємо будувати цивілізовані правові відносини у нашому суспільстві та в правоохоронній сфері зокрема".

 

А.Б. Балонь

міліція Полтавщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
Вертоліт з екс-міністром аграрної промисловості Кутовим впав і розбився на території приватного домоволодіння. Про це заявив начальник поліції Полтавської області Андрій Замахін. "Все сталося в селі Тарасенкове Оржицького району. Впав вертоліт, в результаті чого загинув колишній міністр агрополітики і продовольства Тарас Кутовий, впав практично у двір до людей. Сам Кутовий раніше користувався цим вертольотом. Місце трагедії ми оточили і завтра очікуємо при...
Суспільство
Як ми вже повідомляли, сьогодні у аварії гелікоптера загинув екс - мініст АПК Тарас Кутовий. На момент загибелі йому було 43 роки. Відомо, що Кутовий мав кілька грунтовних освіт. Закінчив Національну Академію СБУ (спеціальність — правознавство), Київський національний економічний інститут ім. Вадима Гетьмана (спеціальність — міжнародна економіка) і Міжнародний інститут менеджменту (спеціальність — менеджмент зовнішньоекономічної діяльності). Мав ступ...
Пригоди
Трагедія сталася 21-го жовтня близько 16:00 біля села Тарасенкове на Полтавщині. За інформацією ГУ ДСНС на борту знаходилася одна людина. Пізніше з'явилася інформація, що загиблий - екс-міністр Тарас Кутовий. Політику було 43 роки. У нього залишились донька та син.
Суспільство
У п’ятницю, 18 жовтня, у Полтаві відбулась церемонія нагородження переможця конкурсу «Велопрацедавець року». Конкурс, що відзначає найбільш зручні для велосипедистів підприємства, офіси та організації, проходив у Полтаві вперше. На звання «Велопрацедавця року» у Полтаві претендували 9 компаній. Перемогу у конкурсі та кубок «Велопрацедавця року» отримала компанія «Аврора — сім’я соціальних магазинів». Для велосипедистів тут облаштували: дві криті велопарков...
Партнерський матеріал
Міська влада ще на весні виділила цій родині цій родині понад 100 тисяч гривень на ремонт каналізації. В будинку окрім батьків мешкають ще дев’ятеро дітей, тож самотужки таку реконструкцію старої системи не потягнули б. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота перевірив як просуваються роботи. У Мачухах під Полтавою проживає багатодітна сім’я. Олена Мацицько виховує 9 дітей. Жінка говорить, бути мамою – найбільше щастя. Їй ніколи не буває сумно,...
Суспільство
Учень полтавської гімназії №14 «Здоров’я» 16-річний Данило Кудінов, який займається вільною боротьбою, отримав опіки третини тіла. Юнака відправляють на лікування до опікового центру у місті Кременчук. Хлопця виховує лише мама, а лікування коштуватиме 1000 гривень на день. Небайдужих людей прохають відгукнутися та допомогти матеріально за наступними банківськими реквізитами: 5168-7574-0655-4776. Також можна передати допомогу класним керівникам гімназії №1...
Кримінал
Контррозвідники Служби безпеки України встановили, що співробітники ФСБ РФ примушують громадян, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим, давати згоду на конфіденційне співробітництво. Основне завдання – це збір інформації про проукраїнськи налаштованих мешканців півострова. Пропозиції насамперед надходять працівникам сфери надання інтернет-послуг. Від них вимагають на конфіденційній основі незаконно збирати персональні дані, повідомляти пр...
Суспільство
Перехід в на зимовий час в Україні традиційно відбудеться в останню неділю жовтня. В ніч з 26 на 27 жовтня о 4 ранку стрілки годинників потрібно перевести на одну годину назад – на 3:00. Зміна  часу в Україні відбувається двічі на рік - навесні ми переходимо на літній час, а восени - на зимовий.  Вперше такий перехід запровадили у Великобританії в 1908 році. Вважалося, так раціональніше  розподіляється  електроенергія протягом доби. При цьому певний стрес,...
Суспільство
В аеропорту «Полтава» сьогодні  підписали  меморандум про співпрацю між Полтавським обласним комунальним підприємством «Аеропорт-Полтава» та ТОВ «Амбрелла Груп». Мета заходу - розширити можливості аеропорту.  Для цього планується   залучати  інвесторів, які  збудують  на території летовища  вантажний  термінал.  «Коли з'явиться  термінал, у ньому базуватиметься мала авіація та авіація сільськогосподарського призначення,  ви отримаєте до бюджету значні кошт...