Керівник УМВС спростовує інформацію про безпідставний розпуск громадської ради

Керівник обласної міліції заперечує звинувачення полтавського адвоката.

"У лютому цього року на сайті «0532» було розміщено декілька статей, автором яких є колишній секретар громадської ради при УМВС України в Полтавській області Валентин Олексійович Волошин.

05 лютого опублікований матеріал під назвою «Чи бути Балоню генералом», а 7 лютого – «Керівник Полтавської обласної міліції перевищив свої повноваження?».

Вказані статті об’єднані спільною тематикою і стосуються припинення діяльності громадської ради при УМВС України в Полтавській області. На думку автора матеріалів, таке припинення нібито є незаконним. Волошин зазначає, що у такий спосіб очільником обласного управління міліції нібито було здійснено розправу над громадськими активістами.

При цьому свою суб'єктивну думку Волошин В.О. висловлює в брутальній та непристойній формі, що може принижувати гідність, честь чи ділову репутацію.

Виникає питання: чому пан Волошин В.О. спочатку розповідає про повагу до прав та свобод громадян, необхідність підвищення правової культури, а потім одним розчерком пера перекреслює усе сказане. На мій погляд, така поведінка не робить честі громадському активісту, який стверджує про свої високі досягнення як правозахисника.

Що стосується звинувачень Волошина В.О., то вони є помилковими та надуманими, зробивши їх, останній навіть не розібрався належним чином у ситуації, що виникла. Тому змушений надати власні коментарі з цього приводу.

Слід зазначити, що Громадська рада при Управлінні МВС України в Полтавській області була створена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» і здійснювала свою діяльність починаючи з червня 2012 року як консультативно-дорадчий орган.

Згідно з Положенням про громадську раду при УМВС України в Полтавській області до основних її завдань належали:

здійснення громадського контролю за діяльністю Управління у сферах захисту від протиправних посягань життя, здоров’я, прав і свобод громадян, підприємців, власності, природного середовища, інтересів суспільства, безпеки дорожнього руху тощо;

сприяння підвищенню правової культури працівників органів внутрішніх справ, утвердження розуміння ними необхідності дотримання прав людини і громадянина;

обговорення з керівництвом Управління проблем забезпечення прав людини, складних поточних проблем політики, економіки, соціології, інших питань, що стосуються діяльності МВС України.

Однак, на сьогоднішній день говорити про високі успіхи у виконанні вищеперелічених завдань Громадською радою, на жаль, не представляється можливим.

Так, у своїй статті «Чи бути Балоню генералом» Валентин Волошин стверджує про успішний захист прав громадян, проте не наводить жодного конкретного прикладу успішного виконання покладених на Громадську раду обов’язків, окрім виграного процесу у Європейському суді з прав людини.

До речі, «виграш» вказаної справи є особистим досягненням Волошина В.В. і жодним чином не стосується безпосередньо діяльності Громадської ради.

При цьому 26 листопада 2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 688 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996», яку доповнено пунктом 7 такого змісту:

“7. Припинити повноваження громадських рад при міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських, районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністраціях, утворених до 22 лютого 2014 року.

Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у мм. Києві та Севастополі державним адміністраціям вжити заходів до формування нового складу громадських рад відповідно до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого цією постановою”.

Як зазначено у вступній частині постанови, її було прийнято з метою ефективної реалізації положень Закону України “Про очищення влади”, забезпечення відкритості, прозорості та публічності у діяльності органів виконавчої влади, здійснення громадського контролю за їх діяльністю, оновлення громадських рад, утворених при органах виконавчої влади до 22 лютого 2014 року.

Оскільки УМВС є органом, який реалізовує функції і повноваження МВС України на території області, з метою реалізації вимог зазначеної постанови Управлінням 16.12.2014 було видано наказ № 941, яким фактично припинено діяльність існуючого складу Громадської ради при УМВС.

Зазначене стало підставою створення ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при УМВС України в Полтавській області, протокол засідання якої надіслано до Управління для відповідного реагування.

Однак, вивченням протоколу було встановлено, що ініціативна група, яка хоче увійти до «оновленого» складу Громадської ради, це фактично ті ж самі особи, які вже були членами ради упродовж більше двох років, у тому числі Валентин Волошин. То про яке оновлення і очищення у даному випадку може іти мова?

Ураховуючи викладене, а також те, що постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 688 завдання щодо формування нового складу громадських рад ставилося безпосередньо центральним органам виконавчої влади, Управління змушене було вжити заходів щодо уточнення порядку виконання даної постанови на місцях.

З метою недопущення перевищення повноважень, визначених постановою Кабінету Міністрів України, Управління звернулося безпосередньо до МВС України з листом про надання роз’яснення щодо наявності чи відсутності правових підстав та порядку створення Громадської ради при УМВС України в Полтавській області.

Ураховуючи викладене, питання про діяльність Громадської ради при УМВС України в Полтавській області буде вирішено після надходження відповідних роз’яснень від Міністерства внутрішніх справ України.

Наостанок хотілося б зазначити, що ми завжди вдячні представникам ЗМІ Полтавщини за об’єктивне висвітлення діяльності органів внутрішніх справ. Зараз дуже важливо підвищити рівень довіри людей до міліції, підняти імідж роботи правоохоронця, а тому кожна публікація, що містить негатив про ОВС, нами ретельно перевіряється задля встановлення істини. Якщо міліціонер винен в конкретному випадку – він має нести покарання та відповідати за Законом.

Однак, не завжди поширена інформація відповідає дійсності. Іноді окремі публікації необґрунтовано перекреслюють всі позитивні напрацювання, багаторічний досвід роботи правоохоронців. У таких випадках автор повинен пам’ятати, що реалізація права на інформацію не повинна порушувати права, свободи і законні інтереси інших осіб, у тому числі органів внутрішніх справ та їх працівників. Лише так ми маємо будувати цивілізовані правові відносини у нашому суспільстві та в правоохоронній сфері зокрема".

А.Б. Балонь

міліція Полтавщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
185 переглядів в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
Пожежа сталася 19-го січня на вулиці Художній у місті Полтава. Загорілася одна із квартир у одноповерховому житловому будинку. За викликом на місце події приїхали 5 бійців 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Вони дізналися, що у задимленій квартирі знаходиться господар. Чоловік намагався самотужки вибратися із будинку, проте втратив свідомість, впав і заблокував вхідні двері. Рятувальники за допомогою спецінструментів відкрили двері та зайшли досере...
Суспільство
Як ми повідомляли раніше, масові заходи на Водохреще на Полтавщині проводили у 74 населених пунктах. Ми також показали вам, як полтавці купалися у Ворсклі. А ще кореспондент 0532.ua 19-го січня побував на богослужінні у полтавському храмі Іоана Воїна. І ми пропонуємо вашій увазі авторський фоторепортаж зі свята. Фото Станіслава Тарана
Культура
Сьогодні, 20-го січня, об 11:00 у дитячій музичній школі №1 міста Полтава пройде майстер-клас відомих українських музикантів Євгена Селезньова та Антона Белка. Музиканти є учасниками проектів "Голос країни", "Танці з зірками", а також є артистами "Сердючка бенду", музикантами All Star Quartet,Сергій Бабкін, та багато інших. Анонс виступу музикантів у Полтаві розмістив на своїй сторінці у "Фейсбук" керівник "Живих баранів" Євген Дуднік.
Кримінал
34-річний житель Полтавщини приревнував свою 40-річну співмешканку і вирішив «виховати» жінку кулаками. Чоловік почав бити її, при цьому тричі влучив по голові, а ще дуже сильно вдарив у низ живота. Як з’ясували медики у лікарняному закладі, куди привезли постраждалу, внаслідок жорстокого удару жінка отримала закриту травму живота та розрив тонкого кишечника. За побиття жінки чоловіка затримали у порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу Україн...
Суспільство
Свято Водохрещі, яке святкували на Полтавщині, як у всій Україні, 19-го січня, минуло без надзвичайних пригод. На території області були облаштовані 60 місць для масових купань. Загалом святкування Водохрещі проходило у 74 населених пунктах області. Участь у святкуваннях на Полтавщині взяли близько 30 000 жителів області. При цьому публічну безпеку та правопорядок забезпечували понад 400 працівників поліції. Надзвичайних подій під час свята не зафіксували...
Культура
У Полтавській ОДА обговорили проект-відновлення унікальних шкіл Лохвицького земства. Частина з них можуть стати заповідною зоною ЮНЕСКО.  Більше, ніж 100 років тому на Полтавщині збудували школи Лохвицького земства. Більшість будівель зараз у незадовільному стані, частина — зруйновані. Їх збереженням займається однойменний проект, який очолює Ольга Герасим’юк. До процесу долучиться і полтавська обласна влада. Відновлення земських шкіл — серйозний крок у ро...
Суспільство
Спорткомплекс збудували у 2007 році. Штучне покриття як футбольного, так і тенісного корту, раніше було спільним. Тоді загальний бюджет обладнання комплексу становив близько 5 млн грн, із них 200 тис. грн спрямували на покриття. Проте гарантійний термін штучного газону лише 10 років, тож минулоріч виникла потреба в його оновленні. — Спорт — пріоритет роботи Полтавської обласної влади. І з бюджету, який ми прийняли на поточний рік, левова частина грошей йти...
Кримінал
За добу в Полтавській області до поліції надійшло 98 повідомлень про злочинні посягання. Зокрема, за вказаний період зареєстровано: - 1 грабіж; - 43 крадіжки; - 12 шахрайств; - 3 наркозлочинів. За добу в області померли 56 осіб. Нагадуємо номери телефонів, за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих людей, а також - відомі Вам обставини вчинення злочинів та порушення правопорядку: (0532) 51-77-02 або 102.   Раніше На...
Суспільство
Сотні містян зібралися нині у центрі Полтави, аби відвідати фестиваль сала та попрощатися з головною ялинкою. Водохреще співпало з вихідним , тому вулиця Соборності багатолюдна,  біля кожної торговельної точки – черги. На Театральній площі розгорнувся мистецький майданчик – там виступають творчі колективи. Власне, «автентичних» виробників сала та м`ясної продукції – всього кілька. Цьогоріч  асортимент сала, м*яко кажучи, не вражав. Цікаво, що  його продава...