Керівник УМВС спростовує інформацію про безпідставний розпуск громадської ради

Керівник обласної міліції заперечує звинувачення полтавського адвоката.

"У лютому цього року на сайті «0532» було розміщено декілька статей, автором яких є колишній секретар громадської ради при УМВС України в Полтавській області Валентин Олексійович Волошин.

05 лютого опублікований матеріал під назвою «Чи бути Балоню генералом», а 7 лютого – «Керівник Полтавської обласної міліції перевищив свої повноваження?».

Вказані статті об’єднані спільною тематикою і стосуються припинення діяльності громадської ради при УМВС України в Полтавській області. На думку автора матеріалів, таке припинення нібито є незаконним. Волошин зазначає, що у такий спосіб очільником обласного управління міліції нібито було здійснено розправу над громадськими активістами.

При цьому свою суб'єктивну думку Волошин В.О. висловлює в брутальній та непристойній формі, що може принижувати гідність, честь чи ділову репутацію.

Виникає питання: чому пан Волошин В.О. спочатку розповідає про повагу до прав та свобод громадян, необхідність підвищення правової культури, а потім одним розчерком пера перекреслює усе сказане. На мій погляд, така поведінка не робить честі громадському активісту, який стверджує про свої високі досягнення як правозахисника.

Що стосується звинувачень Волошина В.О., то вони є помилковими та надуманими, зробивши їх, останній навіть не розібрався належним чином у ситуації, що виникла. Тому змушений надати власні коментарі з цього приводу.

Слід зазначити, що Громадська рада при Управлінні МВС України в Полтавській області була створена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» і здійснювала свою діяльність починаючи з червня 2012 року як консультативно-дорадчий орган.

Згідно з Положенням про громадську раду при УМВС України в Полтавській області до основних її завдань належали:

здійснення громадського контролю за діяльністю Управління у сферах захисту від протиправних посягань життя, здоров’я, прав і свобод громадян, підприємців, власності, природного середовища, інтересів суспільства, безпеки дорожнього руху тощо;

сприяння підвищенню правової культури працівників органів внутрішніх справ, утвердження розуміння ними необхідності дотримання прав людини і громадянина;

обговорення з керівництвом Управління проблем забезпечення прав людини, складних поточних проблем політики, економіки, соціології, інших питань, що стосуються діяльності МВС України.

Однак, на сьогоднішній день говорити про високі успіхи у виконанні вищеперелічених завдань Громадською радою, на жаль, не представляється можливим.

Так, у своїй статті «Чи бути Балоню генералом» Валентин Волошин стверджує про успішний захист прав громадян, проте не наводить жодного конкретного прикладу успішного виконання покладених на Громадську раду обов’язків, окрім виграного процесу у Європейському суді з прав людини.

До речі, «виграш» вказаної справи є особистим досягненням Волошина В.В. і жодним чином не стосується безпосередньо діяльності Громадської ради.

При цьому 26 листопада 2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 688 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996», яку доповнено пунктом 7 такого змісту:

“7. Припинити повноваження громадських рад при міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських, районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністраціях, утворених до 22 лютого 2014 року.

Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у мм. Києві та Севастополі державним адміністраціям вжити заходів до формування нового складу громадських рад відповідно до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого цією постановою”.

Як зазначено у вступній частині постанови, її було прийнято з метою ефективної реалізації положень Закону України “Про очищення влади”, забезпечення відкритості, прозорості та публічності у діяльності органів виконавчої влади, здійснення громадського контролю за їх діяльністю, оновлення громадських рад, утворених при органах виконавчої влади до 22 лютого 2014 року.

Оскільки УМВС є органом, який реалізовує функції і повноваження МВС України на території області, з метою реалізації вимог зазначеної постанови Управлінням 16.12.2014 було видано наказ № 941, яким фактично припинено діяльність існуючого складу Громадської ради при УМВС.

Зазначене стало підставою створення ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при УМВС України в Полтавській області, протокол засідання якої надіслано до Управління для відповідного реагування.

Однак, вивченням протоколу було встановлено, що ініціативна група, яка хоче увійти до «оновленого» складу Громадської ради, це фактично ті ж самі особи, які вже були членами ради упродовж більше двох років, у тому числі Валентин Волошин. То про яке оновлення і очищення у даному випадку може іти мова?

Ураховуючи викладене, а також те, що постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 688 завдання щодо формування нового складу громадських рад ставилося безпосередньо центральним органам виконавчої влади, Управління змушене було вжити заходів щодо уточнення порядку виконання даної постанови на місцях.

З метою недопущення перевищення повноважень, визначених постановою Кабінету Міністрів України, Управління звернулося безпосередньо до МВС України з листом про надання роз’яснення щодо наявності чи відсутності правових підстав та порядку створення Громадської ради при УМВС України в Полтавській області.

Ураховуючи викладене, питання про діяльність Громадської ради при УМВС України в Полтавській області буде вирішено після надходження відповідних роз’яснень від Міністерства внутрішніх справ України.

Наостанок хотілося б зазначити, що ми завжди вдячні представникам ЗМІ Полтавщини за об’єктивне висвітлення діяльності органів внутрішніх справ. Зараз дуже важливо підвищити рівень довіри людей до міліції, підняти імідж роботи правоохоронця, а тому кожна публікація, що містить негатив про ОВС, нами ретельно перевіряється задля встановлення істини. Якщо міліціонер винен в конкретному випадку – він має нести покарання та відповідати за Законом.

Однак, не завжди поширена інформація відповідає дійсності. Іноді окремі публікації необґрунтовано перекреслюють всі позитивні напрацювання, багаторічний досвід роботи правоохоронців. У таких випадках автор повинен пам’ятати, що реалізація права на інформацію не повинна порушувати права, свободи і законні інтереси інших осіб, у тому числі органів внутрішніх справ та їх працівників. Лише так ми маємо будувати цивілізовані правові відносини у нашому суспільстві та в правоохоронній сфері зокрема".

А.Б. Балонь

міліція Полтавщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
185 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
21 вересня у Полтаві відбувся семінар-презентація «Люди з інвалідністю: як правильно говорити з ними та про них». Його провели активісти ГО Полтавське міське громадське об’єднання людей з інвалідністю. У павільйоні зібралося багацько полтавців, у невимушеній і легкій атмосфері Ірина Твердохліб, одна з лідерів об’єднання, розповіла як же насправді називати людей з інвалідністю та як розмовляти з ними, не принижуючи ані себе, ані співрозмовника. Дуже яскраво...
Суспільство
У серпні 2018 року в Полтаві провели опитування мешканців міста, аби з’ясувати рівень їх поінформованості щодо використання бюджетних коштів. Запропоновані питання також стосувалися встановлення думки щодо ефективності фінансування різних галузей та бажання громадськості брати участь в бюджетному процесі. Всього в опитуванні взяло участь 624 респонденти різного віку і статі. В одному із запропонованих питань, полтавці мали відповісти, які ж проблеми міста...
Кримінал
У рамках розслідування справи про вбивство працівника металобази працівники правоохоронці вийшли на товариша підозрюваного, у якого могли зберігатися зброя та боєприпаси. Під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання громадянина правоохоронці виявили та вилучили кілька одиниць вогнепальної зброї – автомат, кілька пістолетів та велика кількість боєприпасів до неї. Правопорушника затримали в порядку статті 208 КПК України. Про це повідомляє...
Пригоди
Пожежа сталася 20-го вересня близько 01:55 на вулиці К. Шосе у Полтаві. Загорівся автомобіль ВАЗ-2105. Для гасіння пожежі прибули 4 працівники 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини. О 2:05 займання локалізували, а о 2:10 – ліквідували. Машину врятували від згоряння, проте вогонь встиг пошкодити двигун та салон автомобіля. Причини пожежі встановлюють. Про це повідомляє офіційний сайт ГУ ДСНС України у Полтавській області. Раніше на Полтавщині вибухнув а...
Суспільство
Цьогоріч  осінній призов до лав ЗС України  розпочнеться вже у жовтні.  Триватиме він  протягом трьох місяців.  Починаючи з цього року в силу вступлять  нові правила призову до армії. Вони підписані  президентом України Петром Порошенком 10 вересня 2018 року та опубліковані на офіційному сайті. https://www.president.gov.ua/documents/2742018-24902 Строковиків до армії забиратимуть  з 1 жовтня по 31 грудня. Це надзвичайно рекордний термін у порівнянні з інши...
Спорт
Матч у Лондоні завершився впевненою перемогою лондонського "Арсеналу", проте гравці "Ворскли" змогли в кінці гри скоротити відставання у рахунку. Красивий гол із лівої ноги забив на 77-ій хвилині капітан "ворсклян" Володимир Чеснаков. А на 94-ій хвилині В'ячеслав Шарпар поставиви фінальну крапку у грі чудовим ударом після передачі Павла Ребенка. Для перегляду перейдіть за посиланням. Нагадаємо, уболівальники "Ворскли" дивилися за лондонським матчем у фан-з...
Політика
Сьогодні Олександр Мамай вперше визнав, що вже не є керівником міської ради - його прізвище прибрали із реєстру. Олександра Шамоту, навпаки, зареєстрували і він вже видає розпорядження міського голови. У той самий час більшість наших читачів вважають, що легітимний керівником міста залишається Олександр Мамай. Про це свідчать результати голосування, проведеного на нашому сайті. Участь у ньому взяли 82 читачі. З них 54,9 відсотка вважають, що легітимний кер...
Політика
Про це повідомляє видання «Зміст»  Мамай пояснив – чому не з’явився на сесію, яку раніше призначав на 10:00 21-го вересня. -          Яка сесія? Мене вивели з реєстру. Згідно з даними в реєстрі, я більше не міський голова. У понеділок, 24 вересня, об 11 ранку я дам прес-конференцію в офісі партії “Совість України”, на якій відповім на всі питання журналістів, - пояснив Олександр Мамай у розмові із журналістами. Нагадаємо, раніше Олександр Мамай призначив н...
Суспільство
Різдво Пресвятої Богородиці є одним з найбільших та урочистих свят. Вважається, що в цей день потрібно просити про найпотаємніше – і Богородиця обов’язково допоможе. Історія Згідно з церковним переказом, який грунтується на апокрифічному Протоєвангелії Іакова, «Пресвята Діва Марія народилася в невеликому Галілейському місті Назареті. Батьками Її були праведні Іоаким і Анна. Чоловік і жінка були бездітні, тому що Анна була неплідна. Досягши похилого вік...