• Головна
  • У Полтаві з’явилося ще одне раритетне видання - «Енеїда модерна»
актуально
21:02, 11 лютого 2015 р.

У Полтаві з’явилося ще одне раритетне видання - «Енеїда модерна»

актуально

 Книга про ченця Києво-Печерської Лаври Григорія, який що триста  літ оживає, аби дописати  ікону Божої матері.  Презентував книгу полтавцям голова обласного об’єднання товариства «Просвіта» Микола Кульчинський.  Видання вийшло у рамках проекту «Просвітницька книгозбірня», заснованого ще у 1918 році.

 Автор  книги – наш земляк Леонід Полтава.  Він свого часу виїхав до Німеччини на заробітки, там стояв у витоків створення української спілки письменників у Німеччині  - МУР, «Мистецький український рух».   Леонід Полтава довго приховував свою біографію, побоюючись помсти КДБ, тому про нього мало кому відомо.  Хоча у його творчому  доробку 9 збірок  прози і поезії, а також чимало дитячих книжок.  Вперше ім’я  наші Леоніда Полтави у своїх працях згадали  наші  земляки   літературознавці   -  Петро Ротач та Михайло  Слабошпицький.    

 Вперше книга була видана у Мюнхені в 1965 році.  Стиль  подачі тексту  наближений до стилю Івана Котляревського, проте зміст зовсім не такий, як у  класика літератури.

Микола Кульчинський  - голова Полтавського обласного об’єднання «Просвіта»:  От він оживає у 1930 році, бачить, що все змінилося, мандрує Україною, шукає ту ікону. Це слугує обрамленням, щоб описати жахи, в яких жила українська нація під комуністичною окупацією.

У презентації також взяли участь полтавські поетеси Анна Ютченко й Ксенія Янко, які читали свої вірші, а також гурт «Трансформер».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Енеїда модерна,Полтава
Оголошення
live comments feed...