• Головна
  • Торговців штрафуватимуть за непрацюючий термінал для карток
15:35, 29 серпня 2011 р.

Торговців штрафуватимуть за непрацюючий термінал для карток

З 1 січня в кіосках, перукарень і навіть на ринках хочуть ввести безготівковий розрахунок - пластиковими картками. Як повідомляє "Сегодня" з посиланням на «ТСН», в 2012 році у всіх торгових точках повинні встановити POS-термінали для оплати покупки банківськими картками.

Згідно з постановою Кабміну № 706, після Нового року в кожній торговельній точці та підприємстві сфери обслуговування (за винятком торговельних рядів на базарах, де товар продають зі столів) повинні з'явитися POS-термінали для оплати покупки банківськими картами.

Постанова стосується населених пунктів, де проживає більше 25 тисяч чоловік.

За відсутність або непрацюючий термінал доведеться сплатити штраф - з касирів 34-85 гривень, з власників торгових точок - 85-170 гривень.

Експерти схвалюють нововведення, але поки що вважають його недоцільним.

«Це зручніше і гігієнічніший« кешу », але поки, за статистикою НБУ, 95% операцій з картками - це зняття готівки. Є й технічні проблеми: за кордоном POS-термінали коштують близько 20 доларів, у нас - 200 доларів ... Також вважаю недоцільним ставити термінали в кожному кіоску, навряд чи хтось виходить за пляшкою пива з банківською карткою », - пояснив аналітик Олександр Жолудь.

Оголошення
live comments feed...