14:27, 5 лютого 2015 р.

Чи бути Балоню генералом?

Набрала чинність Постанова Уряду від 26.11.2014 року № 688 щодо припинення повноважень громадських рад при органах виконавчої влади, утворених до 22 лютого 2014 року. Документ набрав чинність 06 грудня 2014 року (опубліковано в «Урядовому кур’єрі», 06.12.2014, № 228).

Із метою виконання вищенаведеної Постанови КМУ, в частині дострокового припинення повноважень громадських рад, наказом УМВС України в Полтавській області від 16.12.2014 року № 941 скасовано попередній нормативний документ від 27.05.2013 № 224 «Про забезпечення взаємодії та координацію роботи» (п. 1 Наказу УМВС № 941-16.12.2014) та визнані недійсними посвідчення членів Громадської ради при УМВС України в Полтавській області (п. 2 Наказу УМВС № 941-16.12.2014). Положення п. 2 Наказу УМВС набуває юридичну силу з моменту опублікування змісту документа в засобах масової інформації.

Тобто бойову Громадську раду при обласній міліції знищено одним розчерком пера майбутнього генерала. Дай Бог, щоб цього не сталося (маю на увазі присвоєння спецзвання генерал-майора очільнику обласної міліції), бо буде горе нам усім.

Ось повний текст Постанови №688:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 26 листопада 2014 р. № 688 Київ

 

Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996

 

З метою ефективної реалізації положень Закону України “Про очищення влади”, забезпечення відкритості, прозорості та публічності у діяльності органів виконавчої влади, здійснення громадського контролю за їх діяльністю, оновлення громадських рад, утворених при органах виконавчої влади до 22 лютого 2014 р., Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести зміну до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 84, ст. 2945), доповнивши її пунктом 7 такого змісту:

“7. Припинити повноваження громадських рад при міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських, районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністраціях, утворених до 22 лютого 2014 року.

Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у мм. Києві та Севастополі державним адміністраціям вжити заходів до формування нового складу громадських рад відповідно до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у м. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого цією постановою.”.

 

Прем'єр-міністр України      А.ЯЦЕНЮК

 

Діюча за останні роки Громадська рада при міліції Полтавської області успішно захищала права громадян, а 10 жовтня 2013 року член ради навіть виграв процес в Європейському суді з прав людини (справа № 15853/08). Саме там визнали нелюдське поводження з затриманими та катування в ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ) Полтавського міського управління міліції і стягнули з держави України 2 тис. євро на користь колишнього затриманого.

Тож цій Постанові надзвичайно зрадів т.в.о. очільника обласної міліції А.Б.Балонь і вже через кілька днів видав наказ про зупинення діяльності діючої Громадської ради, яка згідно Положення повинна діяти до 19.11.2015 року. Вказаною Постановою аж ніяк не передбачено припинення повноважень Громадьских рад територіальних управлінь міністерств і відомств. Та плювати хотів Балонь на Закон. Всім зрозуміло, що це була пряма розправа з громадськими активістами, адже до складу Ради входять керівники 18 громадських організацій, в тому числі три професори, три відомі адвокати, інші представники правозахисних організацій.

Активістами відразу ж була створена ініціативна група по формуванню нової громадської ради, направлено відповідні документи до УМВС України в області, але керівниицтво міліції перевернуло все з ніг на голову і письмово відповіло всім членам ініціативної групи. У своєму листі № Кол-2-оп від 27.01.2015 року Балонь А.Б. чітко вказує «... зважаючи на завдання,, визначені постановою Кабінету міністрів України №688-26.11.2014 в частині забезпечення формування нового складу громадських рад після припинення їх діяльності, суб`єктом таких повноважень в системі органів внутрішніх справ є Міністерство внутрішніх справ. При цьому територіальні органи міністерств до кола такиих суб`єктів не відносяться.». От так!

Шановний Андрію Богдановичу! Скажіть, будь-ласка, коли Ви лукавите (говорите неправду, видаєте суперечливі накази, відповіді на листи): коли знищували своїм наказом діючу Громадську раду, чи тоді, коли не визнаєте протокол ініціативної групи по проведенню установчих зборів по створенню нової Громадської ради при УМВС України? В першому випадку Ви визнаєте ГР і видаєте наказ про припинення її діяльності, в другому - стверджуєте, що Громадські ради в областях не існують, бо вони не передбачені вищевказаною Постановою. Чи права півкуля мозку не розуміє, що творить ліва? В таких випадках необхідна, на наш погляд, медична допомога.

Ми ж направили свого листа до Верховної Ради України з вимогою скасувати цю безглузду Постанову, за допомогою якої на місцях розправляються з правозахисниками та громадськими активістами. Зараз листа перенаправлено Арсенію Петровичу для розгляду. Надіємось на здоровий глузд. Адже починати очищати владу з ліквідації громадських організацій більш, ніж дурня.

 

Відповідальний секретар ГР при УМВС

України в області (незаконно знищеної А.Б.Балонем),

керівник центру «Солідарність проти корупції»

Валентин Волошин

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#скандал
Оголошення
live comments feed...