• Головна
  • Прочитав – відпусти. Інтерв’ю з організатором буккроссингу у Полтаві
Авторське інтерв'ю
10:02, 5 лютого 2015 р.

Прочитав – відпусти. Інтерв’ю з організатором буккроссингу у Полтаві

Авторське інтерв'ю

«Буккросинг» - безкоштовний обмін та дарування книжок.

У 21 столітті соціальна мережа Інтернет заволоділа світом. Книгарні та бібліотеки закриваються, оскільки українці перестають читати. За даними дослідницької компанії GfK Ukraine, для 73% населення читання не є сферою інтересів, а кожен четвертий українець взагалі не читає.

Але не все так погано. Зовсім випадково я наткнулась на таку організацію, як «Буккросинг». Мета проекту полягає у безкоштовному обміні та даруванні книжок. «Буккроссинг» був створений у травні 2014 року у Полтаві Анною Куриленко.

 

- Аню, як у тебе виникла ідея створити «Буккроссинг»?

- У Сумах моя подруга створила таку організацію, а через тиждень регулярного ходіння на «Нову пошту» і відправлення та отримання книжок я вирішила запровадити такий же проект у Полтаві. Мета — безкоштовний обмін та дарування книг, популяризація читання, знайомство з новими цікавими людьми, спілкування.

 

- Багато людей бере участь у обміні книжок?

- Зараз у групі майже 700 людей. Точну кількість тих, що беруть участь у обміні, назвати не можу. Зазвичай люди домовляються про обмін у приватних повідомленнях, і вже там домовляються про зустріч. Кількість людей, з якими я особисто мінялася книгами або давала/брала почитати — десь до 50-ти.

Обкладинка спільноти Буккросинг (vk.com)

Обкладинка спільноти Буккросинг (vk.com)

- Які книжки трапляються найбільше?

- Книжки читають дуже різні. Бувають і такі автори, про яких я навіть не чула. Виставляють багато книжок Стівена Кінга, українських авторів, Ремарка, Паланіка, Роулінг.

 

- Були якісь цікаві історії, пов’язані з «Буккроссингом»?

- Є одна дівчина, яка завжди кладе якісь листівочки, подаруночки, підписує книгу якоюсь цікавою цитатою. Дуже приємна і сонячна людина. Ще я нещодавно брала почитати книжку у хлопця, з яким познайомилась 2 роки тому в маршрутці. Я не пам’ятала, як він виглядав, а він мене згадав. Також мені іноді приносять шоколад. Це стимулює.

 

- Ви проводите якісь заходи?

- Ми збирали книги на інтелектуальну барахолку та передавали їх активістці Нато Мікеладзе, а вони вже їх продавали. Кошти з проданих книжок витратили на купівлю всього необхідного для бійців АТО. До речі, вчора мені пропонували влаштовувати літературні вечори, пов’язані з книгами, але я відмовилася, бо ми ще, мабуть, до цього не доросли. Але в майбутньому, я сподіваюсь, ми будемо влаштовувати якісь цікаві заходи.

 Книжки на Інтелектуальній барахолці (vk.com)

- Уже є якісь плани?

- Багато хто казав мені зробити будки з книгами, я у Львові була біля таких. Але там майже не було книг, їх безхатченки здали на макулатуру. Можливо, якісь зустрічі буккросерів будемо влаштовувати, обговорення, обмін, чайок, печиво. Нещодавно купила нових книжечок, зроблю на днях розіграш.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інтерв'ю
Оголошення
live comments feed...