• Головна
  • Сергій Каплін запропонував позбавляти ліцензій канали, 50% акцій яких контролює країна-агресор
13:35, 2 лютого 2015 р.

Сергій Каплін запропонував позбавляти ліцензій канали, 50% акцій яких контролює країна-агресор

Народний депутат подав на розгляд Верховної Ради законопроект.

Народний депутат Сергій Каплін подав на розгляд Верховної Ради законопроект, який не дозволить закривати ЗМІ, якщо хоча б однією їхньою акцією володіють особи з офшорної зони чи держави-агресора. Натомість нардеп від «Блоку Петра Порошенка» пропонує забороняти діяльність телерадіоорганізацій лише тоді, коли 50 і більше відсотків голосів у вищому органі управління контролюється прямо чи осередковано особою-резидентом країни-агресора.

«Зараз у Верховній Раді зареєстровано декілька законопроектів, які загрожують монополізацією ринку ЗМІ та чинять тиск на свободу слова. Ініціаторами таких змін стали депутати від «Народного фронту». Вони передбачили, що якщо хоч однією акцією телерадіоорганізації володіють іноземці, громадяни держави-окупанта або особи, які зареєстровані в офшорній зоні, то ЗМІ має бути позбавлено ліцензії. Такі нововведення призведуть лише до того, що у нас будуть працювати умовно два канали», - заявив Сергій Каплін.

Натомість нардеп запропонував альтернативний законопроект №1768-1, який регулює питання власності на ЗМІ. Документ передбачає заборону на створення і діяльність телерадіокомпаній, в яких 50 і більше відсотків голосів у вищому органі управління контролюється прямо чи опосередковано особою-резидентом країни-агресора (окупанта). Окрім цього Сергій Каплін передбачив, що протягом шести місяців з моменту набрання чинності цього закону, телерадіоорганізації можуть привести свої установчі та статутні документи у відповідність до його положень про обмеження участі у статутному капіталі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Каплін
Останні новини
Оголошення
live comments feed...