• Головна
  • У Полтаві визначили лауреатів премії імені Котляревського
16:00, 25 серпня 2011 р.

У Полтаві визначили лауреатів премії імені Котляревського

Сьогодні відбулося засідання організаційного комітету з присудження обласної премії імені І.П. Котляревського, заснованої Полтавською обласною радою з метою відзначення жителів області, які своєю професійною та громадською діяльністю сприяють розвитку української літературної мови, театрального мистецтва, української класичної та сучасної музики.

Вів засідання голова обласної ради, голова оргкомітету премії Іван Момот.

Члени оргкомітету ознайомилися з матеріалами, поданими на здобуття цієї премії, розглянули творчу діяльність та досягнення претендентів, листи-клопотання на їхню підтримку, обговорили кандидатури номінантів.

Лауреатами обласної премії імені І.П. Котляревського у 2011 році стали: у номінації «Театральна діяльність» - колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя (директор Олексій Андрієнко) - за вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва, популяризацію національної культури; у номінації «Слово» - дует ведучих, працівників обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, Юлія Зірка та Олександр Рець - за високу ораторську майстерність, творчу діяльність, спрямовану на популяризацію української мови серед молоді та громадськості Полтавщини; у номінації «Музично-пісенна творчість» - ансамбль бандуристок «Любава» Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка (художній керівник Юлія Хниченко) - за творчу діяльність, яка збагачує рідну культуру, розвиває духовність сучасників; у номінації «Поетичний твір» поет Едуард Кухаренко за збірку поезій «Осінній дощ у понеділок»; у номінації «Сучасна проза» - прозаїк, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Сергій Мирний - за роман «Чорнобильська комедія»; у номінації «Медіапроект» - старший редактор обласного радіо Полтавської ОДТРК «Лтава» Ірина Філоненко - за створення радіонарисів із циклу «Ми - українці»; у номінації «Подія року» - заслужений працівник культури України, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського Тетяна Зеленська - за організацію успішного впровадження на території області програми «Бібліоміст».

Оргкомітет порушив клопотання про відзначення Почесною грамотою обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавства Полтавщини та активну громадянську позицію номінанта премії, члена спілки краєзнавців України Валерія Волоскова.

Ухвалили провести урочисту церемонію нагородження лауреатів обласної премії імені І.П. Котляревського 2011 року 14 вересня в приміщенні академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя.

Оголошення
live comments feed...