• Головна
  • Держзакупівлі у сфері охорони здоров’я Полтавщини: які справи зараз?
14:34, 29 січня 2015 р.

Держзакупівлі у сфері охорони здоров’я Полтавщини: які справи зараз?

23 січня у Полтавському обласному судово-медичному бюро експертизи відбулося відкриття тендерних пропозицій по закупівлі етилового спирту.

Коли ми говоримо про відкритість влади, то в першу чергу маємо на увазі, що планування і витрати бюджету повинні бути доступні кожній людині. Адже це наші з вами спільні кошти, які мусять іти на суспільно важливі цілі.

Коли ми говоримо про прозорість бюджетних процесів, то одне з найважливіших питань — тендери та перебіг державних закупівель. Інформація про конкурсну пропозицію з’являється на сайті органу влади, який проводить тендер, на сайті держзакупівель, а також на тематичних сайтах, наприклад, «ua-tenders.com» чи «Тендер Гід». Але це все було задовго до нового Закону «Про здійснення державних закупівель», який демократизує і гуманізує ці процеси. У 2014 році вперше кожна людина отримала право бути присутньою під час розкриття тендерних пропозицій і — що важливо — вести відеозйомку.

Наші експерти були присутніми під час конкурсних торгів в охороні здоров’я — останнім часом у Полтавській області вони трапляються рідко. Предмет торгів — етиловий спирт, 96%, 13300 флаконів. У тендері брало участь 5 фармацевтичних компаній: ТОВ «Полтавафарм», ТОВ «Біонік», ПП «Фарм-Інвест», ТОВ «Тотус-фарм» та ТОВ «Медасепт». Цінові пропозиції подавали упритул до 10:00 23 січня, а вже об 11:00 почалося розкриття. Строк поставок — до 31 грудня 2015 року. Такий довгий період між торгами і поставкою флаконів зі спиртом обумовлений тим, що подібні речовини можна (і краще) поставляти частинами — інакше вони втратять якість.

Коли представники нашої організації увімкнули камеру, ніякого спротиву їм не чинили, і зйомка пройшла майже відмінно. 

Раніше спостерігалася одна негативна тенденція: оголошення про тендери не завжди розміщали навіть на сайтах замовників. Тепер же варто визнати, що крига скресла і, можливо, незабаром тендери перестануть бути чимсь незрозумілим і закритим до широкої громадськості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#статистика

Коментарі

Оголошення
live comments feed...