• Головна
  • Сергій Бубка: У ситуації із Солнцевою мають розібратися федерації
09:39, 27 січня 2015 р.

Сергій Бубка: У ситуації із Солнцевою мають розібратися федерації

Голова Національного Олімпійського комітету України дав ексклюзивний коментар сайту 0532.ua стосовно ситуації з екс-полтавською плавчинею.

Грандіозний скандал із втечею з України полтавки Вікторії Солнцевої минулого року став неприємною несподіванкою для вітчизняного спорту.

Нагадуємо, перспективна 16-річна полтавка, яка мала всі шанси стати українською Олімпійською чемпіонкою, по суті втекла з батьками до Туреччини, де отримала місцеве громадянство та змінила прізвище на Гюнеш. Голова НОК України, Олімпійський чемпіон 1988 року Сергій Бубка спеціально для нашого сайту прокоментував ситуацію зі спортсменкою та розповів про те, що її тепер може чекати.

- Ми всі зараз живемо у демократичних умовах, тому людина сама має вирішували як саме жити. Я в курсі цієї справи, президент федерації плавання (Дмитро Качуровський - прим. автора) постійно інформує мене стосовно цього.

У житті спортсмена бувають умови, сімейні чи інші ситуації...У правилах міжнародних спортивних федерацій чітко прописано як саме має проходити перехід, тому на цю тему ми збираємо у Міністерстві семінар щоб обговорити та створити одну загальну правильну стратегію та політику.

В Україні потрібно створити чітку, прозору та зрозуміло систему.

 

- Чи можливі від Федерації чи НОК санкції по відношенню до спортсменки?

- Олімпійський комітет, національна федерація та міністерство мають автономії. Кожна з цих структур має поважати один одного, але є спільні питання, які мають обговорюватися та прийматися спільними зусиллями. Питанням Солнцевої займається федерація плавання.   

Коли спортсмен виїздить до іншої країни, можуть бути певні домовленості між двома федераціями стосовно того, на яких саме умовах це станеться. Все таки країна, яка виховувала спортсмена, багато років інвестувала кошти у людину.

Тому, в першу чергу, тут мають розібратися між собою федерації плавання двох країн - наша та турецька. Вони мають знайти якесь спільне рішення даної проблеми.

- За якими правилами може відбутися повноцінний перехід?

- Спочатку слід говорити про компенсацію. Якщо ні - то є чіткі норми, які прописані у тих чи інших правилах. Наприклад у певних видах спорту спортсмен не має право виступати за нову країну три роки. Якщо федерації домовилися - цей термін може бути скорочений до року або навіть повністю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спорт #плавання

Коментарі

Оголошення
live comments feed...