• Головна
  • Викладач ПНТУ збирає підписи під петицією до міністра освіти для врятування архітектурного факультету
11:13, 25 січня 2015 р.

Викладач ПНТУ збирає підписи під петицією до міністра освіти для врятування архітектурного факультету

Доцент кафедри основ архітектури Георгій Негай працює на архітектурному факультеті с моменту його створення – з 1966 року, і не бажає знищення рідного факультету через примхи одної людини. Тому він ініціював збір підписів усіх тих, хто причетний до факультету.

Про це повідомляє «репресований» викладач того ж факультету Артур Ароян у соцмережі.

Підписи збираються у Полтаві та Києві. До підпису додаються  прізвище, ім’я, по-батькові, рік випуску, посада (звання, здобутки), місце проживання. З усіма питаннями звертатися до Артура Арояна (контакт за посиланням).

Додаемо текст петиції.

«Шановний пане Міністр!

Ми, випускники архітектурного факультету Полтавського інженерно-будівельного інституту (Полтавського державного технічного університету, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка) різних років глибоко занепокоєні ситуацією, що склалася у ПолтНТУ щодо перспектив архітектурного факультету.

Створений у 70-ті роки минулого століття архітектурний факультет Полтавського інженерно-будівельного інституту входив до десятки (з 50-ти) кращих архітектурних шкіл СРСР. Він розвивався і міцнів завдяки зусиллям проректора О.М.Могилата, першого завідувача кафедри архітектурного проектування, доц.. Шуміліна О.А., доц.. Котлярової З.О., третього завідувача кафедри доц.. Негая Г.А., доц.. Вайнгорта Л.С. та, не в останню чергу молодих талановитих випускників нашого факультету Трегубова В.О., Калініна М.І., Топоркова В.Г. та багатьох інших, які згодом стали доцентами різних кафедр. Багато наших випускників працюють сьогодні далеко за межами України. Ми пишаємося тим, що отримали архітектурну освіту на цьому архітектурному факультеті.

Але сьогодні наша архітектурна школа знаходиться під загрозою знищення. Ректор Онищенко В.О. звільняє з роботи молодих перспективних викладачів тільки за те, що вони відстоюють свою гідність, тим самим завдаючи державі значних матеріальних та інтелектуальних збитків.

На Вченій раді університету висловлюються безглузді звинувачення у бік доцентів Тарасенка О.К. та Бєлявської О.Ю. у смерті одного з викладачів кафедри дизайну архітектурного середовища Петрука Ю.О. Це робиться з метою їх дискредитації та подальшого звільнення тільки за те, що вони виступили з підтримкою звільненого з роботи талановитого кандидата архітектури Арояна А.С.

До нас доходить інформація про розквіт хабарництва і корупції в університеті. Безумовно, це потребує перевірки. Але зрозуміло й те, що така обстановка не сприяє якості професійної підготовки бакалаврів і магістрів.

Те, що відбувається в ПолтНТУ, засвідчує курс ректора на звільнення тих викладачів, які борються проти корупції, за повагу й гідність, за демократичні засади навчального процесу, проти процентоманії та окозамилювання. Звільнення кращих викладачів архітектурного факультету призведе до кадрового дефіциту кафедр основ архітектури та образотворчого мистецтва, і створить підстави для їх розформування, що, в свою чергу, дасть можливість розформувати архітектурний факультет і приєднати його до будівельного.

І цю "оптимізацію" (за словами проректора Коробка Б.О.) Онищенко В.О. планує здійснити в середині навчального року.

Ми просимо Вас, пане Міністре, втрутитись у цей процес і зробити все можливе для збереження нашої архітектурної школи».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ПНТУ #архітектурний факультет #петиція

Коментарі

Оголошення
live comments feed...