10:50, 21 січня 2015 р.
ПриватБанк застерігає своїх клієнтів від розголошення конфіденційної інформації стороннім особам
Останнім часом зустрічаються випадки шахрайських махінацій з банківськими картами.
Існує досить багато способів незаконним шляхом заволодіти чужими коштами, але в кожному з випадків клієнт банку сам "допомагає" зловмиснику, називаючи йому конфіденційну інформацію щодо свого карткового рахунку. Зазвичай злодії вигадують різноманітні приводи, щоб заволодіти персональними даними власника картки – представляються працівниками банку, правоохоронних органів, обіцяють перерахувати на картку чималі кошти тощо. Вберегтися від цього просто – в жодному разі не надавати приватної інформації про картку третім особам.
Є дуже прості правила, дотримуючись яких ви ніколи не станете жертвою шахраїв.
1. Зберігайте паролі в таємниці. Усі паролі (Приват24, пароль від бази з ключами, паролі ключів тощо) повинні знати тільки ви та вповноважені працівники. Потрібно періодично змінювати паролі. Відлучаючись від комп'ютера, не забувайте вийти з Приват24.
2. За найменшої підозри негайно повідомте в банк. Якщо ви сумніваєтесь, що справді знаходитесь на Приват24, або помітили підозрілу активність вашого комп'ютера (мимовільні рухи мишки, відкривання – закривання вікон, набір тексту) вимкніть комп'ютер і зателефонуйте в ПриватБанк за номером 3700.
3. Зберігайте пін-код, логін та пароль від Приват24 в таємниці й нікому їх не називайте. У жодному разі не записуйте ваш пін-код безпосередньо на пластиковій картці – якщо ви загубите картку, будь-хто зможе зняти ваші кошти без жодних проблем. Не звертайтеся по допомогу з вашою карткою до сторонніх. Вводячи пін-код, не називайте цифри вголос.
4. Убезпечте зберігання та використання ключів електронного цифрового підпису (для бізнесу). Зберігайте файли секретних ключів винятково на зйомних носіях інформації, а не на вашому жорсткому диску. Відразу після проведення операції від'єднайте зйомний носій (флешку) від комп'ютера. При спробі компрометації секретних ключів чи то звільненні працівника, який мав до них доступ, терміново перереєструйте ключі та змініть паролі.
5. Ніколи не надавайте інформацію про ваші пластикові картки третім особам, навіть якщо вони представляються працівниками банку. Працівники ПриватБанку ніколи не попросять вас назвати номер вашої картки, термін її дії, пін-код, CVV2-код чи то пароль від Приват24. Працівник банку може запитати лише дівоче прізвище матері чи інше кодове слово, але не буде спеціально дзвонити для уточнення цієї інформації.
6. Будьте обережні з SMS-повідомленнями, в яких незнайомці просять відправити отримані коди, чи то дивний набір команд на інший номер. Це, швидше за все, шахрайство.
7. Користуйтеся тільки надійними паролями. Надійний пароль – це такий пароль, який важко вгадати, але легко запам'ятати. Використовуйте складні паролі, що складаються з великих та малих літер, цифр. У паролі не використовуйте особистої інформації, яку легко дізнатися – ваша дата народження та дати народження членів вашої родини, номер паспорта, автомобіля, імена родичів, клички домашніх тварин тощо. Не використовуйте в паролі один і той самий символ, який повторюється. Не використовуйте в паролі комбінацій символів, які набираються на клавіатурі в закономірному порядку (123456, qwerty).
8. Будьте завжди на зв'язку з ПриватБанком. Якщо Ви помітили на банкоматі підозрілі пристрої або у вас виникли проблеми з використанням вашої картки, негайно телефонуйте в банк. Телефони: 3700 та +38(056)7165252 (з мобільного), або відправте SMS-повідомлення за номером +38(092)3020717.
З повагою, прес-офіс ПриватБанку у Полтаві
Веселкова Тетяна (097)362 85 54
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...