• Головна
  • Польща запрошує українських студентів
11:47, 19 січня 2015 р.

Польща запрошує українських студентів

Завдяки розташуванню в самому центрі Європи, а також членства в Європейському Союзі, завдяки унікальним пам'яткам архітектури і красивому природному ландшафту, Польща, як і колись, привертає до себе безліч туристів з України.

Однак найбільшу популярність і затребуваність Польща отримала у наймолодшої і перспективної категорії нашого населення – в українських студентів та абітурієнтів. Польські вищі навчальні заклади користуються у них небувалою популярністю. У 2013/14 навчальному році в них навчалися 15123 студента з України, що складає 42% від загальної кількості іноземних студентів у Польщі.

Більше того, у зв'язку з щорічним зростанням чисельності українців, які навчаються в польських державних і приватних університетах, в наукових і громадських колах Польщі останнім часом став активно обговорюватися так званий феномен українізації польських вузів. Що ж так приваблює наших молодих людей?

Безперечно, однією з найвигідніших переваг нинішньої системи вищої освіти в Польщі, і відповідно її вузів, є курс на інтернаціоналізацію. У середині 2013 року польський уряд затвердив проект «Стратегії розвитку людського капіталу 2020», основною метою якого стало збільшення кількості іноземних студентів до рівня 5%.

У зв'язку з цим, загальнонаціональний акцент на інтернаціоналізації зажадав від вищих навчальних закладів Польщі максимальної конкурентоспроможності та представленості на європейському освітньому ринку - світових стандартів якості вищої освіти, інтернаціоналізації наукового процесу, впровадження інновацій, престижного диплома, що буде визнаний не тільки в Європі, але й в світі.

Українські студенти сповна відчувають всі названі переваги, так як, вибираючи з величезного різноманіття освітніх напрямів та спеціальностей, користуючись безпрецедентними можливостями і знижками, отримуючи в результаті диплом бакалавра, магістра або доктора філософії за Болонською системою, а іноді і подвійний диплом, стають конкурентоспроможними і затребуваними на професійному ринку праці.

Навчаючись у польських вузах, українці також використовують різні програми міжнародного наукового та освітнього обміну (Erasmus, CEEPUS, Fulbright Student Program та інші) і за час навчання можуть побувати в багатьох європейських країнах. Спеціально для наших студентів навіть створена програма "Польський Erasmus для України". А система ECTS безпосередньо забезпечує їх мобільність.

До того ж наші випускники польських вузів можуть пишатися тим, що навчалися в університетах (Варшавський університет, Академія Леона Козьмінського), що посідають високі місця в найпрестижніших рейтингах світу («Financial Times» та ін.).

Польські вузи завжди відкриті для українських студентів і чекають їх. Дізнатися більше про навчання в Польщі ви можете на сайті Освіта.ua за наступним посиланням: http://osvita.ua/abroad/higher_school/poland/

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#навчання в Польщі #освіта в Польщі
Оголошення
live comments feed...