• Головна
  • 12% полтавців ніколи не стикалися з корупцією
12:20, 16 січня 2015 р.

12% полтавців ніколи не стикалися з корупцією

24-26 грудня «Інститут аналітики та адвокації» провів дослідження громадської думки полтавців щодо корупції в установах нашого міста.

Якщо перше місце у турботах полтавців займають дороги, то друге належить корупції. І тут нічого дивного: більшість громадян або їхні родичі та друзі у тій чи іншій формі стикалися з нею. Дослідження показують, що 83% українців вважають корупцію звичним явищем.

Проведене соціологічне опитування молодими лідерами проекту «ВЛюди» показало, що корупція насправді обурює мешканців нашого міста. Найчастіше проблема саме у грошах, у хабарах, які вимагають посадовці або пропонують самі громадяни. Частина респондентів (8%) вважає, що гроші ніколи не бувають зайвими, тому хабарництво у нашій державі — звична річ.

Більшість опитаних (47,72%) переконані, що брати хабарі чиновників спонукає низька заробітна платня. Думка решти полтавців розділилася: дехто вважає, що так простіше вирішувати справи (23,5%), хтось — тому що дають (22,3%). У той же час 20,86% опитаних вважають, що рушій корупції — совість. Аргументують це тим, що відмова від грошей може бути образою.

12% полтавців ніколи не стикалися з корупцією (фото) - фото 1

У відповідь на запитання «Чому люди дають хабарі?» думка респондентів розділилася. Більшість із них вважають, що так буде простіше владнати своє питання (47,72%), або ж скаржаться на те, що посадовці самі вимагають грошей (45,32%). За словами ж 18,47% опитаних, хабар — це спосіб виразити свою вдячність.

12% полтавців ніколи не стикалися з корупцією (фото) - фото 2

Опитування показало і те, де полтавці найчастіше стикаються з хабарництвом. «Лідером» у цьому є медицина (55,16%). ІАА уже неодноразово звертав увагу громадськості на існування неформальних платежів (http://poltava.to/news/28472/) у лікарнях, і не лише у полтавських. Крім «просто» хабара сьогодні поширена так звана «благодійна» допомога у лікарняну касу за послуги, які є безкоштовними.

12% полтавців ніколи не стикалися з корупцією (фото) - фото 3

На другому місці — освіта (42,45%). Найбільше від хабарів у закладах освіти страждають студенти (30%), трохи менше — працівники державних установ та підприємці (близько 12%). На третьому місці — корупція на дорогах (37,65%). Чверть опитаних (25,11%) зіткнулися з хабарництвом у правоохоронних органах.

12% полтавців ніколи не стикалися з корупцією (фото) - фото 4

Приємно вразив той факт, що частина респондентів взагалі не стикалися з корупцією. Однак детальніший аналіз показав, що так стверджують 13% пенсіонерів, по 7% студентів та безробітних, тобто ті громадяни, які в силу незайнятості стикаються з чиновництвом менше.

12% полтавців ніколи не стикалися з корупцією (фото) - фото 5

Імовірно, саме такий стан справ і призводить до того, що громадяни не задоволені роботою держави, як і до того, що частина українців уникають сплати податків — вони і так сплачують «системі».

Довідка: Громадська платформа «ВЛюди» створена для з’ясування актуальних питань та проблем, які турбують жителів м. Полтава. Молоді лідери доносять результати проведених досліджень та пропозицій щодо рішень актуальних проблем міста до органів влади. Автори проекту переконані, що в Україні є багато людей, які готові робити справжні зміни на краще, а також впевнені у тому, що влада повинна йти в люди. Громадська платформа постійно відкрита для нових учасників.

Катя Кролевська, «Інститут аналітики та адвокації»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коррупция #Полтава
Оголошення
live comments feed...