• Головна
  • 8 січня – 80 років Василю Симоненку
11:19, 8 січня 2015 р.

8 січня – 80 років Василю Симоненку

Сьогодні Україна відзначає ювілей визначного українського поета-шестидесятника, уродженця Полтавщини Василя Симоненка.

Він народився в невеличкому селі Біївці Лубенського району. Вчився в школі у сусідньому селі – Тарадинцях, а вищу освіту здобував на факультеті журналістики Київського університету ім.. Тараса Шевченка. Працював Симоненко кореспондентом в газетах Черкас, одночасно займаючись поезією.

Друкували Симоненка неохоче за його різку сатиру та критику радянського ладу. Значна кількість його віршів розходилась у вигляді самовиданих примірників. Офіційні видання налічують лише кілька збірок поезії та новел.

Доля поета трагічна. Його творча діяльність була під прицілом радянських спецслужб. Коли ж у 1962 році він разом з Горською та Танюком знайшли місця поховання розстріляних НКВС та звернулись з цими матеріалами до міської влади, КДБ почало полювання на молодого поета. 1963 року його побили кадебісти на станції Сміла (Черкаська область), внаслідок чого в нього невдовзі відмовили нирки. 13 грудня 1963 року у віці 28 років Василь Симоненко помер в Черкаській лікарні.

В Україні в деяких містах  є вулиці, названі на честь Симоненка (в Полтаві немає), в Черкасах встановлений пам’ятник поету. 2015 рік на Полтавщини названий роком Василя Симоненка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Симоненко #поет #ювілей
Оголошення
live comments feed...