• Головна
  • Влада Полтави дискримінувала жителів некомунальних будинків
16:00, 12 серпня 2011 р.

Влада Полтави дискримінувала жителів некомунальних будинків

Мешканці обласного центру сплачують за обслуговування та ремонт ліфтів по-різному — в залежності від форми власності свого житла

Нагадаємо, у Полтаві існує дві структури, які опікуються ліфтами у багатоповерхівках. Комунальне підприємство «Ремліфт» обслуговує переважно комунальне житло, хоча у них є договори і з організаціями, і з ОСББ. ТОВ спеціалізоване ремонтно-будівельне управління «Полтаваліфт» опікується кооперативними будинками, ОСББ та ДБК. Якщо брати до уваги виклично житловий фонд, то на ці підприємства припадає приблизно по 700 та 200 ліфтів відповідно. При цьому тариф в обох однаковий — мешканці платять їм по 16,8 копійок за 1 кв.м квартири. Хоча в «Полтаваліфті» стверджують: рентабельний тариф складає 36 копійок на 1 кв.м квартири.

Ситуація із двома підприємствами з обслуговування і ремонту ліфтів у Полтаві нагадує заполітизовану ситуацію із обласним і міським «Полтаватеплоенерго» — була одна структура, а владі Полтави захотілося свою, комунальну. Так само сталося і з «Полтаваліфтом» у 2005 році: місто вирішило ліфти комунальних будинків обслуговувати самостійно. При цьому підприємства з ремонту ліфтів, по суті, опинилися у нерівних умовах. Так, 7 із згаданих 16,8 копійок компенсує міській бюджет — своїй структурі при обслуговуванні комунального житла. При цьому «Полтаваліфту» ніхто нічого не компенсує і тариф підняти неможливо — споживачі послуг підуть до конкурента.

Виходить, мешканці некомунального житла сплачують за ліфти 16,8 копійок, жителі комунальних багатоповерхівок — 9 копійок.

До речі, в Кременчуці та Комсомольську за ліфти люди платять значно дорожче — 28 копійок. Але при цьому в Комсомольську існує скидка: ще колишній очільник міста Олександр Попов ввів норму, згідно з якою сумлінні платники за експлуатацію ліфтів отримують у подальшому скидку в 10%.

Якщо у цих містах тарифи переглядаються регулярно, то, повертаючись до Полтави, зазначимо: з 1 березня 2008 року діє рішення міськвиконкому № 50 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Воно стосується і «Полтаваліфту», і «Ремліфту». З того часу тариф у 16,8 копійок не переглядався. Які ж послуги входять у цю суму? Згідно з встановленими нормами технічне обслуговування ліфтів складається з кількох складових: щомісячного ремонту, квартального ремонту, огляду (1 раз на 2 дні), обходу (1 раз на 2 дні). Також до переліку послуг, за які ми сплачуємо, — визволення пасажирів з кабін ліфтів, що зупинилися, а також незаплановані ремонти за викликом у разі несанкціонованої зупинки ліфта.

Оголошення
live comments feed...