• Головна
  • Полтавські мисливці просять у Януковича дозволу постріляти
15:48, 10 серпня 2011 р.

Полтавські мисливці просять у Януковича дозволу постріляти

На Полтавщині мисливці занепокоєні перенесенням початку полювання. Як відомо, полювання на пернатих мало відкритися ще 6 серпня, але за тиждень до заповідного для людей з рушницями дня Кабмін переніс його початок  на невизначений термін.

Приводом для рішення, яке розчарувало українських любителів «чоловічої» забави, стало звернення до Кабміну голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктора Сівця. Принципова позиція головного лісничого пояснюється тим, що в Україні спостерігається висока ймовірність виникнення лісових пожеж.

Крім того, наголошував на своїй прес-конференції автор подання, полювання в Україні проводиться переважно в лісах  комунальної власності, де протипожежна охорона організована дуже погано. Наприклад, є офіційна статистика: так лише із початку цього року в лісах Держлісагентства кількість загорань становить 1155 випадків, через що постраждало 317 гектарів лісу. В лісових масивах, які підпорядковані іншим відомствам, сталося 376 пожеж, але площа, яку спалив вогонь, значно більша і становить 355 гектарів.

Полтавських мисливців, схоже, не задовольнила позиція Віктора Сівця. Тим більше, що автор непопулярного поміж мисливців подання до Кабміну нібито оперує аргументами щодо пожежонебезпечної ситуації в Криму. І це тоді, коли на Полтавщині з середини червня регулярно дощило. Через підвищену вологість і в ліс не ввійдеш без гумових чобіт.

У розмові з кореспондентом «ВП» голова ради президії Полтавського обласного товариства мисливців і рибалок Костянтин Боровик погодився з тим, що місцеві мисливці обурені відкладенням початку сезону полювання під приводом високої пожежної небезпеки в лісах. Можливо, в Криму це й виправдано, говорить Костянтин Боровик, але ж на Полтавщині, де регулярно йшли дощі, таке рішення здається не зовсім переконливим.

Для того, аби прискорити початок полювання, від імені полтавських мисливців на адресу Президента України та Кабміну відправлено листа. Його підписанти просять очільників держави дозволити розпочати мисливський сезон на Полтавщині ще до 3 вересня (саме до того дня Кабмін нібито й відклав початок полювання. — Авт.). Як аргумент, автори листа посилаються на те, що в регіоні наразі немає пожежонебезпечної ситуації в лісах, адже рясні дощі зробили свою справу.

Костянтин Боровик наголосив, що відповіді від Президента та Глави Уряду чекають майже 17 тисяч членів обласної організації товариства мисливців та рибалок, які мають рушниці. А всього, повідомив він, в області рушниці мають понад 40 тисяч полтавців.

Оголошення
live comments feed...