• Головна
  • У Полтаві письменник Павло Коробчук розповідав про гопників
08:28, 15 грудня 2014 р.

У Полтаві письменник Павло Коробчук розповідав про гопників

13 грудня у кафе «BierGarten» відбулася презентація збірки Павла Коробчука «Священна книга гоповідань».

Від самого початку організатори – мистецьке об’єднання «Magnum Opus» – намагалося передати атмосферу гоп-субкультури. На зупинці Богдана Хмельницького тих, хто вирішив прийти на захід, чекали «маґнумці» Денис  Стерн та Андрій Коновалов, які цього стали Денчиком і Коконом, вдягнувши спортивні штани і говорячи вуличним сленгом.

На вході також стояв фальшивий «гопник», якого грав Містер Коржик. Кожному, хто придбав квиточок на захід давали пакетик з соняшниковим насінням (атрибутом справжнього вуличного хулігана) для створення відповідної атмосфери.

Захід почався з невеличким запізненням, оскільки Коробчук давав інтерв’ю одному з телеканалів, а Денчик і Конон збирали глядачів на зупинці.

Павло Коробчук розповів, чому він вирішив написати цю книгу. Він виріс у найнебезпечнішому районі Луцька і сам міг би стати гопником, якби не культурні цінності його батьків.

Видавництво «Discursus» запропонувало йому написати оповідання про гопників для антології на цю тему. Написане Павлу сподобалося і він вирішив створити ще кілька оповідань. Згодом він зрозумів, що написане впорядковується у книгу.

Спочатку Павло збирався назвати книгу «Гопокрифи», але видавництво «Фоліо» вирішило, що «Священна книга гоповідань» буде звучати краще.

Коробчук розповів, що оповідання збірки описують життя трьох гопників (Іван-раз, Іван-два та Іван-три) від 16 і до 80 років. Тобто такі собі «житія». У творах описуються і сучасні події: розгін студентів на Майдані Незалежності та протистояння біля Адміністрації Президента України 1-ого грудня 2013 року, безпосереднім учасником яких був сам поет.

Павло прочитав кілька уривків з книги. Оскільки Коробчук у середовищі читаючої молоді більше відомий як поет, а не прозаїк, то вечір продовжився поезією. Автор зачитав вірші зі своїх збірок «Мерехтіло» і «Динозавр». Також луцький поет (який наразі живе в Києві) прочитав кілька слемерських текстів, які відрізняються особливою емоційністю.

Було цікаво спостерігати, як деякі люди, що прийшли зі збірками Павла, слідкували за текстами його віршів. Для сміху він ще й називав сторінки, де читає.

Наприкінці презентації «маґнумці»-гопники (Денис, Андрій і Містер) перевдягнулися і вже не виглядали такими загрозливими. Вони подякували Коробчуку за приїзд, а всім глядачам – за їх увагу.

Фото: Уляна Мохірєва

Павло Коробчук
Глядачі
Книжки

Роман Повзик

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поэзия #гопники #Полтава
Оголошення
live comments feed...