11:07, 29 листопада 2014 р.
Поради майбутньому губернатору: Сергій Каплін
Найближчим часом Полтавщина має отримати нового губернатора, адже з 18 листопада, після відставки Віктора Бугайчука, регіон працює без керівника. «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» спробував допомогти майбутньому очільнику регіону, запитавши порад в експертів: колишніх керівників Полтавщини та політичних діячів, знаних в нашому регіоні.
Усім ми ставили три однакових питання.
Каплін Сергій Миколайович – народний депутат України 7-го скликання, екс-секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Новообраний народний депутат України від 144 округу.
Які перші кроки має зробити новий голова ОДА?
Перший крок, щоб його призначили після серйозного ретельного конкурсу, не за партійною квотою. Але це має зробити президент. Перш за все треба сформувати найкращу в Україні команду. Не виключено, що треба буде запросити професійних патріотів, котрі готові працювати. Якщо доведеться, то й з-за кордону, з діаспори. До речі, я в цьому питанні можу допомогти.
Друга складова – у губернатора повинна бути своя самостійна, автономна програма розвитку регіону. Ця програма має бути обговорена в кожному кутку, в кожному селі, клубі, інституті, на кожному підприємстві, закладі в області. Він має знайти спільників для її реалізації, і духом реалізації має проникнутись весь регіон.
Що в цій програмі має бути? Це й ініціативи інфраструктурного розвитку, й міжнародне співробітництво, й транс регіональне питання, й аспекти, пов’язані з боротьбою з корупцією, й питання, пов’язані з розвитком сільського господарства, розвитком малого та середнього бізнесу в регіоні. Це конкретні проекти, за які будуть відповідати конкретні люди, які мають звітувати по конкретним індикаторам в конкретні терміни перед конкретною громадою Полтавщини.
Полтавський губернатор має бути безумовно публічною та впливовою фігурою, яка має велику підтримку в області та Україні. Аби він своїм авторитетом міг лобіювати інтереси області. Полтавщина є однією з найскладніших областей і треба розуміти, що апетити наших олігархів розповсюджуються на область й зараз ведуться цілі компанії, щоб встановити контроль над нею.
Від яких помилок порадили б уберегтися?
Найголовніша та єдина помилка, від якої треба уберегтися, це коли людина не відчуває в собі сили, але полізе в це крісло і знову забере в простих полтавців можливість побачити та відчути наслідки економічного дива в регіоні. Бо губернатор може стати як рятівником, так і палицею поміж спиць машини адміністративної, економічної, яка називається областю.
Що треба змінити в інформаційній політиці області?
Її треба будувати. Що ми зараз маємо в інформаційній політиці? Знаєте анекдот такий є прекрасний про віртуальність і реальність? Хто знає, той згадає. Що ми фактично сьогодні маємо – мені, щоб добиратися до свого виборця, до свого слухача та глядача, доводиться звертатися через центральні ЗМІ. Я можу лише через центральний телеканал повідомити про важливі події для Полтави й запросити людей для співучасті в проектах. Там, де не треба купувати вхідний квиток.
У нас є певний рівень монополізації і з цим треба боротися. Певні зміни відбулися на «Лтаві», але треба проводити ще більш гнучкішу політику, й новим демократичним елітам висловлювати свою позицію і звертати увагу на громадськість.
«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...