Поле битви – Полтавщина: головні результати виборчих перегонів в області і їх аналіз

Вибори до Верховної Ради пройшли, і 100% бюлетенів на Полтавщині вже пораховано. Переможці отримають мандати депутатів, решта буде готуватися до місцевої кампанії наступного року.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» розпочинає проект «Поле битви – Полтавщина», у якому ми будемо аналізувати результати цих виборів і їх уже екс-кандидатів.

У Полтавській області під час виборів зійшлися інтереси кількох впливових команд-спільнот: групи Костянтина Жеваго (1 перемога з 8 можливих), Андрія Веревського (жодної перемоги з 3 можливих), команди Президента (3 перемоги з 6 можливих), «Народного Фронту» (1 перемога з 6 можливих).

Часто партії розуміють, що їх мажоритарними програють, але все одно висувають кандидатів по тому чи іншому округу. В цьому випадку кандидат тягне партію за собою, зайвий раз її піарячи для виборців.

Очікувану перемогу у своїх округах здобули народні обранці попереднього скликання Сергій Каплін (144 ОВО), Костянтин Жеваго (150 ОВО), Тарас Кутовий (151 ОВО).

Дещо з інтригами, але все ж упевнено перемогли у своїх округах народні депутати Юрій Бублик (145 ОВО), Юрій Шаповалов (146 ОВО) та Олег Кулініч (147 ОВО).

І новими обличчями для парламенту стануть Костянтин Іщейкін, викладач УМСА, та Андрій Река, Новосанжарський селищний голова, обрані по 148 та 149 округах відповідно.

Лідером за кількістю відданих за нього голосів серед переможців на Полтавщині став Тарас Кутовий: 48532 голоси або 62,86%. Друге місце має Сергій Каплін: 36762 голоси або 46,3%, бронзу тримає Костянтин Жеваго: 33 482 голоси або 43,81%.

Решта кандидатів має значно нижчі результати – Юрій Бублик: 17 476 голосів або 22,6%, Юрій Шаповалов: 17 166 голосів або 22,67%, Олег Кулініч: 15995 голосів або 21,19%, Костянтин Іщейкін: 18638 голосів або 22,75%, Андрій Река: 18467 голосів або 25,19%.

Результати переможців

Але на цих, таких очікуваних виборах, було зафіксовано досить низьку явку виборців: усього 52,42% по Україні. Полтавщина показала не найкращий результат, але все ж «золотої середини» дотрималася, маючи 54,53%. Тож, якщо врахувати таку низьку явку, і, відштовхуватися саме від загальної кількості осіб, внесених у список виборців на момент закінчення голосування, та абсолютної кількості голосів, відданих за того чи іншого кандидата, то реальний рівень підтримки кожного новоспеченого народного депутата у своєму окрузі буде зовсім інший, ніж той, що дає ЦВК .

Як бачимо, лідери не змінилися, але результат інший. Найвищий рейтинг має Тарас Кутовий – понад третина дорослого населення ОВО 151 віддала за нього свої голоси. Досить високий результат – майже 1/4 від усіх виборців має Сергій Каплін по ОВО 144. Також кожен 5-ий виборець ОВО 150 віддав свій голос за Костянтина Жеваго, що теж є досить міцним підґрунтям. Решта новообраних депутатів мають підтримку трохи більше 1/10 населення своїх ОВО, що говорить про необхідність плідної роботи, щоб не втратити того, що мають.

За результатами виборів до деяких новобраних депутатів впритул наближаються їх опоненти і різниця між ними інколи зовсім незначна. 

Найвища різниця між кандидатами, що зайняли 1 і 2 місця в одному окрузі: 38554 голоси, або 49,94% у 151 ОВО (Тарас Кутовий та Роман Харченко).

Найнижча різниця між кандидатами, що зайняли 1 і 2 місця в одному окрузі: 1750 голосів, або 2,26% у 145 ОВО (Юрій Бублик та Тетяна Корост).

Найвища різниця між кандидатами, що зайняли 1 і 3 місця в одному окрузі: 40797 голосів, або 52,84% у 151 ОВО (Тарас Кутовий та Олександр Ольшанський).

Найнижча різниця між кандидатами, що зайняли 1 і 3 місця в одному окрузі: 3834 голоси, або 4,96% у 145 ОВО (Юрій Бублик та Андрій Матковський).

Найвища різниця між кандидатами, що зайняли 2 і 3 місця в одному окрузі: 9569 голосів, або 12,52% у 150 ОВО (Ганна Капустян та Діонісій Каплін).

Найнижча різниця між кандидатами, що зайняли 2 і 3 місця в одному окрузі: 203 голоси, або 0,27% у 147 ОВО (Юрій Коваленко та Валерій Капленко).

Значний відрив кандидата-переможця по 151 ОВО Тараса Кутового від свого найближчого суперника становить майже 50%, що є абсолютним рекордом по області.

Найменший відрив зафіксовано між Юрієм Бубликом та Тетяною Корост (1 і 2 місця відповідно по ОВО 145). Враховуючи те, що остання почала досить пізно виборчу кампанію, проте є достатньо відомою, поважною та авторитетною особою у Котелевському районі та області вцілому, у неї є всі шанси поборотися за перемогу у наступних виборах. А незначний відрив від Тетяни Корост Андрія Матковського свідчить про те, що і у колишнього полтавського очільника є достатній ресурс, бажання та авторитет, щоб спробувати свої сили у наступних перегонах і бути на 1 чи 2 місці наступного разу.

Відрив понад 52% між кандидатами, що зайняли 1 і 3 місця по 151 ОВО свідчить про все той же сильний авторитет Тараса Кутового на найближчі 5 років.

Найнижча різниця між кандидатами, що зайняли 1 і 3 місця по одному округу, а саме по ОВО 145, становить 3834 голоси, або 4,96%. Тобто, лише наполеглива праця кандидата з 3 місця дозволить йому посісти 2 сходинку на наступних виборах, а для першої працювати доведеться набагато більше.  

Найнижча різниця між кандидатами, що зайняли 2 і 3 місця в одному окрузі: 203 голоси або 0,27% у 147 ОВО між Юрієм Коваленком та Валерієм Капленком. Це свідчить про майже однаковий авторитет їх серед виборців, а тому шанси стати народним обранцем на наступних виборах є у кожного з них, враховуючи також незначний відрив їх від лідера по ОВО – Олега Кулініча.

Різниця голосів між першою трійкою кандидатів

Найбільшими невдахами цих виборів ми визначили трьох екс-кандидатів.

На першому місці, безперечно, Андрій Баранов, який продовж останніх місяців кардинально змінив свою політичну позицію, став членом «Полтавського патріотичного блоку», двічі отримав відмову від ЦВК при подачі документів і, зрештою, не прийняв участь у виборах, хоча і проводив активну агітаційну кампанію. Його результат – 0,0%.

На другому місці, на нашу думку, самовисуванець Сергій Чередніченко. Зважаючи на кошти, які він щомісяця витрачає на своє просування у медіа і зовнішню рекламу, його багатомісячну активність, то результат у 2926 голосів (3,68 % і 6-е місце) – це цілковита поразка.

І на третьому місці – самовисуванець Володимир Пилипенко. На своєму 148-ому окрузі він став третім з красивим результатом у 11111 голосів (13,56%). Але він єдиний з обраних на Полтавщині у 2012 році нардепів, які цього разу балотувалися і не виграли (Олексій Лелюк не рахується, оскільки цього разу він не ризикнув висуватися).

У наступній публікації ми розповімо про жінок-кандидатів на Полтавщині і їх результати.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»

выборы Верховная рада Полтавщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
28 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Як розповіли у Прокуратурі Полтавської області, в березні цього року двоє молодиків, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння в одному з розважальних закладів міста, почали сварку з іншим його відвідувачем. Її причиною став невчасно виданий одяг у роздягальні. Конфлікт зупинила служба охорони закладу. Проте, на вулиці чоловіки знову накинулися на потерпілого. Його повалили на землю, вдарили по голові, а потім нанесли понад 10 ударів ногами по тулубу. Сут...
Політика
Шановна громадо, однодумці! Цими днями Матковський і Каплін вчинили спробу захоплення влади в нашому місті. Чи мають вони на це право? Ні – не мають! Бо заради своїх корисливих інтересів пішли проти народної волі, проти полтавців! Більше 60% виборців віддали свої голоси за мене як за міського голову. А це – вдвічі більше, ніж набрали голосів Каплін і Матковський разом. Якщо вони хочуть прийти до влади, то повинні це робити законним шляхом. А ті зібрання, я...
Суспільство
Сьогодні вдень вздовж усієї вулиці Соборності впродовж кількох годин не працював жоден світлофор. Оскільки ця вулиця центральна, то й великих навантажених перехресть на ній вдосталь. На одному з таких – на перетині Соборності з Сінною – потік авто зменшується хіба що вночі. Сьогодні тут більше години до появи регулювальника водії майже наосліп намагалися розминутися один з одним і з пішоходами.           – За словами співробітників Полтаваобленерго, це бул...
Новини компаній
Технології постійно розвиваються, вони роблять наше життя комфортніше, безпечніше і цікавіше. Медицина також не стоїть на місці. Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури - це пристрій, який в недалекому майбутньому замінить всі ртутні і електронні термометри в кожній родині. Чому ртутні та електронні термометри відходять у минуле? Ртутні моделі йдуть в минуле з кількох причин: незручність вимірювання, треба довго чекати на результат, а...
Пригоди
Вчора о 15:58 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у комбайні САSE 2188 у с. Велика Павлівка Зіньківського району. На місце виклику було направлено відділення 12-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Рятувальники локалізували пожежу о 16:25, ліквідували о 18:18. Участь у ліквідації наслідків пожежі брали 4 чоловіки особового складу та 1 одиниця техніки. Врятовано комбайн. Вогнем знищено кабіну водія, пошкоджено двигун, два колеса,...
Суспільство
Хочете сплачувати за світло навіть без доступу до комп’ютера? Без проблем. Підприємство «Полтаваобленерго» йде в ногу з часом. І готується до запуску нового мобільного додатку «Ваша абонентська книжка» для операційної системи Android. Користувачів запрошують долучатися до голосування за іконку для Play Market на сайті підприємства https://www.poe.pl.ua/голосування-за-іконку-для-мобільного. Голосування триватиме до 28 вересня. Також про те, як найшвидше пе...
Суспільство
Рішення іноземного суду визнається та виконується в Україні, якщо його визнання та виконання передбачено міжнародним договором України або за принципом взаємності у відносинах з іноземною державою, рішення суду якої має виконуватися в Україні, - говорить в.о начальника головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дарія Бриндак. Наприклад, порядок зносин між Україною та країнами СНД регулюється Конвенцією про правову допомогу та правов...
Політика
Новий секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота досі не може потрапити до свого робочого кабінету: ще з ранку доступ до нього заблокував Олексій Чередніченко з побратимами. Така битва титанів полтавської політики навіть відправила до лікарні депутатку-активістку Олену Чирікову-Зоріну. Як кажуть в оперативно створеному соратниками Шамоти фейсбук-пабліку Полтавська міська рада, депутатка госпіталізована у передінфарктному стані. Читайте також: Зміна...
Суспільство
Сьогодні на розгляд Верховної Ради України винесено законопроект № 8492 «Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня користування ременями безпеки та мотошоломами)». Законопроект пропонує збільшення штрафу за невикористання ременів безпеки та мотошоломів з 51 до 850 грн. За статистикою, щороку внаслідок ДТП гине понад 3 000 українців....