Поле битви – Полтавщина: головні результати виборчих перегонів в області і їх аналіз

Вибори до Верховної Ради пройшли, і 100% бюлетенів на Полтавщині вже пораховано. Переможці отримають мандати депутатів, решта буде готуватися до місцевої кампанії наступного року.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» розпочинає проект «Поле битви – Полтавщина», у якому ми будемо аналізувати результати цих виборів і їх уже екс-кандидатів.

У Полтавській області під час виборів зійшлися інтереси кількох впливових команд-спільнот: групи Костянтина Жеваго (1 перемога з 8 можливих), Андрія Веревського (жодної перемоги з 3 можливих), команди Президента (3 перемоги з 6 можливих), «Народного Фронту» (1 перемога з 6 можливих).

Часто партії розуміють, що їх мажоритарними програють, але все одно висувають кандидатів по тому чи іншому округу. В цьому випадку кандидат тягне партію за собою, зайвий раз її піарячи для виборців.

Очікувану перемогу у своїх округах здобули народні обранці попереднього скликання Сергій Каплін (144 ОВО), Костянтин Жеваго (150 ОВО), Тарас Кутовий (151 ОВО).

Дещо з інтригами, але все ж упевнено перемогли у своїх округах народні депутати Юрій Бублик (145 ОВО), Юрій Шаповалов (146 ОВО) та Олег Кулініч (147 ОВО).

І новими обличчями для парламенту стануть Костянтин Іщейкін, викладач УМСА, та Андрій Река, Новосанжарський селищний голова, обрані по 148 та 149 округах відповідно.

Лідером за кількістю відданих за нього голосів серед переможців на Полтавщині став Тарас Кутовий: 48532 голоси або 62,86%. Друге місце має Сергій Каплін: 36762 голоси або 46,3%, бронзу тримає Костянтин Жеваго: 33 482 голоси або 43,81%.

Решта кандидатів має значно нижчі результати – Юрій Бублик: 17 476 голосів або 22,6%, Юрій Шаповалов: 17 166 голосів або 22,67%, Олег Кулініч: 15995 голосів або 21,19%, Костянтин Іщейкін: 18638 голосів або 22,75%, Андрій Река: 18467 голосів або 25,19%.

Результати переможців

Але на цих, таких очікуваних виборах, було зафіксовано досить низьку явку виборців: усього 52,42% по Україні. Полтавщина показала не найкращий результат, але все ж «золотої середини» дотрималася, маючи 54,53%. Тож, якщо врахувати таку низьку явку, і, відштовхуватися саме від загальної кількості осіб, внесених у список виборців на момент закінчення голосування, та абсолютної кількості голосів, відданих за того чи іншого кандидата, то реальний рівень підтримки кожного новоспеченого народного депутата у своєму окрузі буде зовсім інший, ніж той, що дає ЦВК .

Як бачимо, лідери не змінилися, але результат інший. Найвищий рейтинг має Тарас Кутовий – понад третина дорослого населення ОВО 151 віддала за нього свої голоси. Досить високий результат – майже 1/4 від усіх виборців має Сергій Каплін по ОВО 144. Також кожен 5-ий виборець ОВО 150 віддав свій голос за Костянтина Жеваго, що теж є досить міцним підґрунтям. Решта новообраних депутатів мають підтримку трохи більше 1/10 населення своїх ОВО, що говорить про необхідність плідної роботи, щоб не втратити того, що мають.

За результатами виборів до деяких новобраних депутатів впритул наближаються їх опоненти і різниця між ними інколи зовсім незначна. 

Найвища різниця між кандидатами, що зайняли 1 і 2 місця в одному окрузі: 38554 голоси, або 49,94% у 151 ОВО (Тарас Кутовий та Роман Харченко).

Найнижча різниця між кандидатами, що зайняли 1 і 2 місця в одному окрузі: 1750 голосів, або 2,26% у 145 ОВО (Юрій Бублик та Тетяна Корост).

Найвища різниця між кандидатами, що зайняли 1 і 3 місця в одному окрузі: 40797 голосів, або 52,84% у 151 ОВО (Тарас Кутовий та Олександр Ольшанський).

Найнижча різниця між кандидатами, що зайняли 1 і 3 місця в одному окрузі: 3834 голоси, або 4,96% у 145 ОВО (Юрій Бублик та Андрій Матковський).

Найвища різниця між кандидатами, що зайняли 2 і 3 місця в одному окрузі: 9569 голосів, або 12,52% у 150 ОВО (Ганна Капустян та Діонісій Каплін).

Найнижча різниця між кандидатами, що зайняли 2 і 3 місця в одному окрузі: 203 голоси, або 0,27% у 147 ОВО (Юрій Коваленко та Валерій Капленко).

Значний відрив кандидата-переможця по 151 ОВО Тараса Кутового від свого найближчого суперника становить майже 50%, що є абсолютним рекордом по області.

Найменший відрив зафіксовано між Юрієм Бубликом та Тетяною Корост (1 і 2 місця відповідно по ОВО 145). Враховуючи те, що остання почала досить пізно виборчу кампанію, проте є достатньо відомою, поважною та авторитетною особою у Котелевському районі та області вцілому, у неї є всі шанси поборотися за перемогу у наступних виборах. А незначний відрив від Тетяни Корост Андрія Матковського свідчить про те, що і у колишнього полтавського очільника є достатній ресурс, бажання та авторитет, щоб спробувати свої сили у наступних перегонах і бути на 1 чи 2 місці наступного разу.

Відрив понад 52% між кандидатами, що зайняли 1 і 3 місця по 151 ОВО свідчить про все той же сильний авторитет Тараса Кутового на найближчі 5 років.

Найнижча різниця між кандидатами, що зайняли 1 і 3 місця по одному округу, а саме по ОВО 145, становить 3834 голоси, або 4,96%. Тобто, лише наполеглива праця кандидата з 3 місця дозволить йому посісти 2 сходинку на наступних виборах, а для першої працювати доведеться набагато більше.  

Найнижча різниця між кандидатами, що зайняли 2 і 3 місця в одному окрузі: 203 голоси або 0,27% у 147 ОВО між Юрієм Коваленком та Валерієм Капленком. Це свідчить про майже однаковий авторитет їх серед виборців, а тому шанси стати народним обранцем на наступних виборах є у кожного з них, враховуючи також незначний відрив їх від лідера по ОВО – Олега Кулініча.

Різниця голосів між першою трійкою кандидатів

Найбільшими невдахами цих виборів ми визначили трьох екс-кандидатів.

На першому місці, безперечно, Андрій Баранов, який продовж останніх місяців кардинально змінив свою політичну позицію, став членом «Полтавського патріотичного блоку», двічі отримав відмову від ЦВК при подачі документів і, зрештою, не прийняв участь у виборах, хоча і проводив активну агітаційну кампанію. Його результат – 0,0%.

На другому місці, на нашу думку, самовисуванець Сергій Чередніченко. Зважаючи на кошти, які він щомісяця витрачає на своє просування у медіа і зовнішню рекламу, його багатомісячну активність, то результат у 2926 голосів (3,68 % і 6-е місце) – це цілковита поразка.

І на третьому місці – самовисуванець Володимир Пилипенко. На своєму 148-ому окрузі він став третім з красивим результатом у 11111 голосів (13,56%). Але він єдиний з обраних на Полтавщині у 2012 році нардепів, які цього разу балотувалися і не виграли (Олексій Лелюк не рахується, оскільки цього разу він не ризикнув висуватися).

У наступній публікації ми розповімо про жінок-кандидатів на Полтавщині і їх результати.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»

выборы Верховная рада Полтавщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
28 переглядів в листопаді
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Громадяни можуть подати місцеву ініціативу, яку потім депутати розглянуть на сесії місцевої ради та винесуть рішення. Як це зробити юридично правильно розбиралася коаліція «Прозорі ради». Захистити інтереси громади можна й завдяки місцевим ініціативам. Цю форму участі громадян у місцевому самоврядуванні визначено Статутом територіальної громади м. Полтави (далі – Статут). Поруч з петиціями та громадськими слуханнями, вони також є інструментами місцевої де...
Спорт
Цими днями в олімпійському центрі у Конча-Заспі відбувся Чемпіонат України з тхеквондо серед спортсменів з порушеннями слуху. У змаганнях брав участь вихованець Полтавської ДЮСШ №4 Вадим Боярин. У ваговій категорії до 68 кг він провів два поєдинки в яких отримав перемоги та виборов перше місце. До змагань Вадима готував тренер Юрій Шавиро. Управління у справах сім`ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради вітає спортсмена та тренера...
Суспільство
Полтавська міська рада не планує продовжувати оренду приміщень із 9-ма аптечними пунктами «Полтавафарму», які зараз розміщені у медичних закладах міста. Відповідного листа наприкінці жовтня цього року направило до «Полтавафарму» управління майном комунальної власної Полтави. Мова йде про аптеки, розміщені за адресами: вулиця Агітаційна,13; Духова, 6; Залізна, 17; Івана Мазепи, 21; Івана Мазепи, 36, Монастирська, 7а, Нікітченка, 2; О.Гончара, 27 а та О. Бід...
Суспільство
Місцевою «зоною відчуження» вже почали називати полтавці місцевість навколо колишнього кінотеатру «Алмаз». Глибокі ями замість фонтанів, 4-метрові чагарники і посеред усього цього «добра» — вона, примара кінотеатру, ніби телепортом перенесена із Чорнобильської зони. Багаторічний притон наркоманів, де вони вже не бояться влаштовувати веселі нарко-вечірки. І все це — посеред жвавого мікрорайону, через паркан від гімназії №31 і двох наповнених дітьми парків....
Пригоди
ДТП, в якій 14 листопада постраждали 4 людей сталася у Пирятинському районі, на 128 км автодороги «Київ-Харків», близько 19:40. Відбулося зіткнення автомобіля «ВАЗ Калина», під керуванням 43-річного полтавця, з вантажівкою «Рено Магнум». Про це повідомляє відділ комунікації Управління нацполіції в Полтавській області. Як наслідок, травми різного ступеню тяжкості отримали четверо пасажирів легковика: 44-річна жінка, 19-рійчний юнак і двоє дітей 12-и та 11-и...
Суспільство
Чому зростуть тарифи? У «Полтававодоканалі» повідомляють про корегування тарифу на водопостачання та водовідведення. Про це 15-го листопада під час прес-конференції для полтавських ЗМІ розповіла начальник планово-економічного відділу «Полтававодоканалу» Олена Нечай. Вона зокрема розповіла, що 13-го листопада у Києві відбулося засідання національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Під час засідання члени...
Пригоди
13 листопада 2018 року до Кременчуцької міської дитячої лікарі госпіталізовано хлопчика 2017 року народження з діагнозом термічні опіки руки І-ІІ ступеня. Хлопчик мешкає у Кременчуці. Як повідомили в управлінні з питань цивільного захисту Полтавської області, опіки хлопчик отримав у побуті — перекинув на себе каструлю з окропом. Наразі дитина перебуває у стані середньої тяжкості.
Суспільство
Лише кілька днів тому Полтава здригнулася від повідомлення про смертельну бійку поблизу розважальних закладів у приміщенні колишнього кінотеатру ім. Котляревського. Тоді у кареті «швидкої» помер 24-річний полтавець, якого медики забрали з розбитою головою після бійки. За фактом розпочали кримінальне провадження за частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України «Умисне тяжке тілесне ушкодження, яке призвело до смерті». А сьогодні бруківка біля нічного...
Суспільство
Всі ми були свідками снігового колапсу у Києві: затори, ДТП, заметені дороги і тротуари. І цей сніговий фронт швидко суне в бік Полтави, вже найближчими днями і в нашому місті може з’явитися перший сніг. Чи готові комунальники до заметілі? В.о. мера Полтави Олександр Шамота розповів, на якому етапі знаходиться підготовка:     - Не кажу, що ми готові на 100%, але я впевнений що ми зробили все можливе щоб підготувати місто до прибирання від снігу. Враховуючи...