Підтримка програм профілактики ВІЛ-інфекції серед уразливих груп місцевими бюджетами

Починаючи із листопада 2011 року, у м. Полтава працює Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі. Діяльність закладу підтримує міський бюджет та МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».               

Відкриття Центру БО «Світло надії» реалізувала як соціальне замовлення від міста і поставила перед собою ряд завдань: від конкретної допомоги цільовим групам до забезпечення сталої роботи програм профілактики ВІЛ серед груп ризику. У поточному році для забезпечення діяльності Центру міська рада виділила 200 тис грн., ще 100 тисяч заплановано надати до кінця року.

Ці кошти спрямовуються на утримання закладу, оплату роботи соціальних працівників, організацію тимчасових робіт для клієнтів та їх харчування. За весь час роботи закладу його послугами скористалось понад 600 осіб. Центр діє за принципом інтегрованої моделі, що включає в себе широкий спектр послуг для клієнтів.

Іван Вікторович – споживач ін’єкційних наркотиків із 25-ти річним стажем. Він вперше потрапив до Центру адаптації у грудні 2012 року, до цього жив на вулиці. Візит до лікаря нарколога, встановлення діагнозу, залучення до  програми лікування ЗПТ – все це за кілька тижнів роботи стало можливим під соціальним супроводом фахівців Центру. Чоловік мешкав у Центрі адаптації, у цьому ж приміщенні щодня відвідував  інтегрований сайт ЗПТ. Через два місяці отримав паспорт, через рік – почав оформлювати групу інвалідності і станом на початок 2014 року чоловік отримав 2-гу безстрокову групу інвалідності, і почав отримувати необхідні нарахування, які передбачені законодавством.

У іншому випадку, Івану Вікторовичу фактично довелось би помирати на вулиці без шансів на життя. Сьогодні він вже відчуває себе повноцінною частиною суспільства, відмовився від вживання наркотиків та пов’язаної із цим кримінальної поведінки, активно приймає участь у налагодженні побуту Центру та допомагає таким же людям як і він.         

Це один із яскравих прикладів того, як об’єднання зусиль неурядових організацій, міжнародних донорів та місцевої влади допомагають тим, хто найбільше цього потребує.

світло надії СНІД
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі