• Головна
  • Як полтавці можуть проголосувати не за місцем реєстрації (ВІДЕО)
10:31, 9 жовтня 2014 р.

Як полтавці можуть проголосувати не за місцем реєстрації (ВІДЕО)

Громадська мережа «ОПОРА» створила короткий відеоролик, де пояснюється, як люди, які 26 жовтня 2014 року не будуть знаходитися за місцем реєстрації, зможуть здійснити свій вибір.

Якщо Ви не будете перебувати за місцем реєстрації (прописки) у день голосування на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, але хочете реалізувати своє виборче право, тоді скористайтеся порадами «ОПОРИ». Громадяни України мають право на тимчасову зміну місця голосування (на день голосування) на виборах народних депутатів без зміни виборчої адреси, що закріплено в частині 3 статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

Саме тому, перебуваючи на навчанні, роботі, у подорожі або за кордоном, Ви все одно зможете проголосувати на виборах, тимчасово змінивши місце голосування. Для цього необхідно:

1) Мати документ, що підтверджує необхідність зміни місця голосування.

Для підтвердження вмотивованості заяви можуть бути такі документи: довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій тощо (перелік не вичерпний).

2) Особисто подати звернення до відповідних органів не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування (до 20 жовтня 2014 р. включно), яке містить:

а) заяву з мотивуванням тимчасової зміни місця голосування;

б) документи (оригінали та їх копії), що підтверджують таку необхідність.

Приклад заяви можна завантажити тут: http://goo.gl/l09hf2

Порада: цю роздруковану заяву візьміть із собою і заповніть краще на місці, щоб не помилитися, а співробітники відділу ведення Держреєстру виборців підкажуть Вам номер дільниці та всі інші деталі.

Громадяни, що мають виборчу адресу в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь, не повинні підтверджувати необхідність тимчасової зміни місця їх голосування (додавати документи-підтвердження не потрібно).

3) При поданні заяви на території України необхідно пред’явити паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

Військовослужбовці мають право замість паспорту пред’явити посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

При поданні заяви за кордоном необхідно пред’явити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт чи службовий паспорт.

4) Ваше звернення буде розглянуто невідкладно. Після схвального рішення відповідного органу (процедура займає якийсь час, можливо, кілька днів) необхідно забрати посвідчення, яке дасть вам право проголосувати не за місцем реєстрації (прописки).

Уточнити час, коли можна забрати посвідчення, варто під час подання заяви або за телефоном відповідної установи, до якої ви зверталися.

Якщо Ваше майбутнє місце голосування знаходиться поза межами виборчого округу, у якому знаходиться Ваша постійна виборча адреса, то у день голосування Ви втрачаєте можливість проголосувати за кандидата в одномандатному виборчому окрузі, Вам видадуть лише 1 бюлетень для голосування за партії у єдиному державному багатомандатному окрузі (партійні списки).

На даний момент законодавство не передбачає особливих правил (умов) для тимчасової зміни місця голосування внутрішньо переселених осіб (із зони АТО).

Довідково: Громадське спостереження «ОПОРИ» – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушень виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Дар’я Черкашина, регіональний представник громадянської мережі «ОПОРА» в Полтавській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#выборы #регистрация
Оголошення
live comments feed...