Полтавському заслуженому художнику виповнилося 60 років

5 жовтня виповнилося 60 років заслуженому художнику України,члену Національної Спілки художників Гнойовому Сергію Миколайовичу. Народився Сергій 5 жовтня 1954 року в селі Рибці під Полтавою, навчався у Ленінградському художньому училищі ім. В.О. Сєрова.

Тема селянства стала провідною стежиною мистецтва художника: «Пострижини» (1990), «Теплий вечір» (1999), «Світ селянки» (2000). Картини митця зберігаються у приватних колекціях багатьох країн світу та виставляються у галереях Полтави,України і за кордоном.

Колорит робот С.Гнойового вибудовується на контрастних співставленнях світлих і темних тонів,на гострому звучанні чистого кольору.

«…живу в центрі всесвіту, чомусь не в Києві і не в Парижі, в мене своє коло. Зовсім недалечко скіфська розрита могила, далі-давні городища, далі – Опішня (а це річ серйозна, серйозніша. ніж я), далі – Диканька з гоголівськими відьмами. з такою легендарною силою, а ще далі – Миргород, Решетилівка і Полтава. От коло й замкнулося – а я в центрі», – це уривок з монологу «Я один. Рахую зірки. Мільйон одна…» полтавського митця Сергія Гнойового. Він – художник щасливої мистецької долі, бо живе й працює на українській землі згідно з внутрішнім покликанням.

Хоч і з запізненням, але побажаємо Сергію Миколайовичу Гнойовому міцного козацького здоров’я, невичерпного натхнення та нових творчих висот.

Українка,2013.
Вечір на Ворсклі,2008.
Моє село,2005.
Пасха,2011.
Теплий вечір,1999.

Юрій Бойко

Гнойовий художник ювілей
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі